Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kimyasal envanter bildirimi

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Burcu Atay tarafından paylaşıldı.

1. Burcu Atay

Burcu Atay Misafir

Kimyasal envanter bildiriminde geçtiğimiz seneden bu seneye değişiklik yok ancak güncelle butonu da göremedim. yeni beyanda bulun diyerek mi beyan yapılması gerekiyor? bildirim durumuna girildiğinde her bir kimyasalın üzerine tıklanarak değişiklik yapılıp kaydet butonuna basılınca güncelleme yapıyormuş.

2. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

kimyasalların envanteri sadece üreten veya ithal eden firmaların yapması gereken bildirim midir?

3. Kenan Atalar

Kenan Atalar CMNet Üyesi

4. Ahu Nur Şahin

Ahu Nur Şahin CMNet Üyesi

Bu konu başlığında sorayım ben de,forum kirliliği oluşmasın...

Sevgili arkadaşlar...Fabrika içerisinde kullanılan kimyasalların etiketlenmesi işi iş güvenliğine mi aittir çevre görevlisine mi?

5. Yusuf Dulda

Yusuf Dulda CMNet Üyesi

Kimyasalın ne olduğuna, kullanım ve etki alanı ve tehlike durumuna göre değişebilir. Ama genel olarak ortak alandır.

Ahu Nur Şahin bunu beğendi.
  6. Ahu Nur Şahin

Ahu Nur Şahin CMNet Üyesi

teşekkür ederim...

Yusuf Dulda bunu beğendi.
  7. Dilan Aslan

Dilan Aslan CMNet Üyesi

Kimyasal envanter bildiriminde karışımlar tek tek içindeki maddeler hesaplanarak maddelerin isimleri mi yazılıyor acaba? Danışmanlığını yaptığım bir firma o konuda diretiyor, il çevreyle görüşüyorum yönetmeliği okuyorum öyle bir şey çıkaratamıyorum. Söylediğine göre diyelim ki maddede bütan var propan var.10 tane madde gireceğiz karışım olarak, hepsinde bütan olanları topluyoruz. 5 madde de bütan varsa 5 maddenin bütanı toplanıyor kimyasal envanter olarak müstahzarın adını değil de bütan olarak gireceğiz şeklinde söylüyor. Bu konuda bir bilgisi olan var mı ?

8. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

kimyasalları cas nolarından girerseniz yeterli bütan propan diye ayırmayın

Melih Coşar bunu beğendi.
  9. Dilan Aslan

Dilan Aslan CMNet Üyesi

Öyle değilmiş , kek bildirimine baktım tek tek bileşenlerin yüzdeleri hesaplanmış. Cas nuamrası olamayanlar için mecburen o şekilde yaptım .

10. Batuhan Aşcı

Batuhan Aşcı CMNet Üyesi

Bende bildirimi yaptım cas numarası olmayanlar için diğer tehlikeli maddeler seçeneğinden giriş yaptım bir sıkıntı olmadı.

Kimyasal envanter bildirimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Seveso Bildirimi

Mehaba arkadaşlar seveso bildirimin nasıl yapıldığı konusunda bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
  2. Katı Atık Envanter Örneği

Erciyes Üniversitesi katı atık envanteri http://fbe.erciyes.edu.tr/MKA-2005/Dergi/2012-vol28-no-2/MAKALE4/FULL.pdf
  3. Envanter

danısmanlıgını yaptıgım bı hastane ıcın envanter hazırlamam gerekıyo..yardım edebılırmısınııızz???ACİL..
  4. Iso 14064-sera gazı envanter hesaplamaları

Firmasında sera gazı envanteri hesaplamalarıyla uğraşan var mı? Uçuşlardaki hesaplamalarla ilgili bir konuda fikir almak istiyorum.
  5. Kimyasal madde envanter bildirimi

Arkadaşlar ; kimyasal madde envanter bildirimi için şifre almak istiyoruz. mevcut bir çbs şifremiz var. kimyasal madde envanter bildirimi şifresini nasıl kullanıma açabiliriz?