• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kimyasal kayıt sistemi

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar kimyasal kayıt sistemi açılmış. benim tesisimde otomatik olarak açılmış. sistem yardım formu ektedir.

Ekli dosyalar

• KKS_Yardim.pdf
    5.1 MB · Görüntüleme: 593
KKS ye giris yapmaya basladim ben.Once On MDBF girisini yapip onaya gonderiyorsunuz ondan sonra sınıflandirma kismina geliyorsunuz.MSDS ler H ve P ye uygun olmasi gerekiyor.Ordaki uygun bolumleri doldurup onaya gonderiyorsunuz

Buna da dikkat edin.KKS ye giris yapılırken tehlikeli ve tehlikesiz kimyasallarin girisini yapmaniz gerekiyor.

daha önce kimyasal kayıt sistemine bilgi girişi yapan firmalar tekrar girişmi yapacak.
ben daha önce yurtdışından aldıklarımız için bir giriş yapmıştım.

Merhaba,
Kimyasaların kaydı değerlendirilmesi izni ve kısıtlanmasına ait yönetmelik kapsamında sistemde kayıt yapanlarınız var mıdır ? Nasıl ilerliyoruz ?
Benim firmamdan böyle bir talep geldi,Plastik kompound, termoplastik elastomer hammadde üretimi yapıyorlar BEKRA bldirimleri yapılacak hali hazırda ancak kimyasalların kaydı ile ilgili bir işlem yapmadım daha öncesinde var mıdır bu konuda tecrübe sahibi olan ?

Yönetmelik muhtemelen bugüne kadar çıkan en uzun yönetmelik (ekleriyle birlikte 667 sayfa). İl Müdürlükleri bile bu konuda çok bilgili değil. Üstelik beyanlar yanlış hatırlamıyorsam 2021 sonuna kadar yapılmalı. Aciliyetin sebebi ne acaba :rolleyes:

Maddeniz muaf mı ona KKDİK ekten bakmanız gerekir.
1 tondan muhakkak fazladır üretiminiz vb. O yüzden muafiyet yoksa bildirim yaparsınız
GBF elinizde mi? GBF önemli
ÇBS-KKS'den kayıt yapıyorsunuz, ama önceden yapmanız gerekenler var

Bölüm 5 ve sonrasına bakınız.

Ekli dosyalar

• kayit-rehberi10052018-1-20180730163839.docx
    643.5 KB · Görüntüleme: 74
Bende süresi olduğu beyan ettim ancak firmamdaki yetkili bu konuda sıkıştırmakta ondan bende bilgi sahibi olmak istedim.Etrafımda da doğru düzgün bilen yok bu konuyu ne yazık ki :(

Bende süresi olduğu beyan ettim ancak firmamdaki yetkili bu konuda sıkıştırmakta ondan bende bilgi sahibi olmak istedim.Etrafımda da doğru düzgün bilen yok bu konuyu ne yazık ki :(

Arkadaşlar Merhaba,
İşletmemizin depolarda bulunan kimyasalların üzerine etiket basımı gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda kimyasalların zararlılık işaretleri, önlem ifadelerini gösteren uygun etiketlerin kullanılması konusunda yardımcı olabilir misiniz?