Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kimyasal madde envanter bildirimi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında ceren123 tarafından paylaşıldı.

1. ceren123

ceren123 CMNet Üyesi

Arkadaşlar ; kimyasal madde envanter bildirimi için şifre almak istiyoruz. mevcut bir çbs şifremiz var. kimyasal madde envanter bildirimi şifresini nasıl kullanıma açabiliriz?

2. Kaan Kurt

Kaan Kurt CMNet Üyesi

çevre bilgi sistemi ek uygulama talebi seçeneğinden çıktı alarak,kimyasal envanter bildirimi olan kutucuğu işaretleyin ve bulunduğunuz şehrin çevre ve şehircilik il müdürlüğüne sunun.onlar uygulamanızı 3-5 gün içerisinde sistemde açarlar.

3. Gül Can

Gül Can Çaykur Sevdalısı

Önce mevcut çbs şifrenle Çevre Bilgi Sistemine gir, Sisteme girdiğinde üst tarafta Firma işlemler-Firma bilgilerim i tıkla. Açılan sayfada Tesislerim kısmında Ek Uygulama Başvuru Formu diye bir seçenek olacak onu indirip çıktısını al ve formda istediğiniz uygulamayı işaretleyerek İl Çevre Müdürlüğü'ne dilekçe olarak ver..Müdürlük uygulamayı kendi sisteminden açtığında, mevcut şifrenle uygulamayı kullanabilirsin ;)

4. Tuğba Gök

Tuğba Gök CMNet Üyesi

Arkadaşlar benim şifremde var sitemimdede açık bu alan ama hangi maddeleri buraya giremem gerektiğinie karar veremiyorum,sakız fabrikası için gıda boyaları aroma msdsleri var elimde bunları girmem gerekiyormu ?

5. Kaan Kurt

Kaan Kurt CMNet Üyesi

kimyasal madde envanter bildirimi tesisin kullandığı değil ürettiği kimyasallardır.kulladığı kimyasallar seveso bildirimine girer.ürettiği bir kimyasal varsa o ürününün msds'i girilmelidir.

sdagtekin bunu beğendi.
  6. ceren123

ceren123 CMNet Üyesi

tesislerim kısmında kayıt bulunmamaktadır diyor ne yapmam lazım

7. Kaan Kurt

Kaan Kurt CMNet Üyesi

tesislerim kısmında dediğiniz? çevre izin sisteminden bahsediyorsunuz sanıırım buradaki konu çevre bilgi sistemi kimyasal envanter bildirimi

8. ceren123

ceren123 CMNet Üyesi

Bu uygulamadaki tesislerim kısmından bahsediyorum

9. Kaan Kurt

Kaan Kurt CMNet Üyesi

tesislerim kısmında kayıt bulanmaması ilginç.sonuçta firmaya ait kullanıcı adı ve şifresini almışsanız tesislerim kısmında firma bilgileri gözükmesi gerekiyor.il müdürlüğüne yazılı ya da sözlü olarak sorun bu problemi.çözeceklerdir.

10. Adem Taş

Adem Taş CMNet Üyesi

tesisin ürettiği kimyasalların bildirilmesi gerektiği yönetmelikte mi yazıyor?

11. Kaan Kurt

Kaan Kurt CMNet Üyesi

KİMYASALLARIN ENVANTERİ VE KONTROLÜ HAKKINDA YÖNETMELİK,Seveso için ise büyük endüstriyel kazalar yönetmeliğine bakabilirsiniz

12. ceren123

ceren123 CMNet Üyesi

envanter bildirimleri üç yılda bir mi yapılıyor?

13. Selcuk Senturk

Selcuk Senturk CMNet Üyesi

Kimyasal Envanter bildiriminde ithal edilen malzemeyi ithalatçı temsilci bildiren olarak yapıyor ve bunu yaptığına dair yazıda gönderdi bunun yapılıp yapılmadığı sistemden takip edilebiliyor mu.Şu firma temsilci firma olarak işlemlerinizi yapmıştır şeklinde

14. Gülfem Polat

Gülfem Polat CMNet Üyesi

kimyasal envanter bildirimini hangi tarihi baz alarak yapacağım. firma 2011 yılında kurulmuş ve üretime başlamış. beyan yaparken 2013 yılında ürettiği miktarı mı baz almalıyım?

15. Selcuk Senturk

Selcuk Senturk CMNet Üyesi

(Değişik:RG-23/5/2010-27589) 10 uncu maddenin birinci fıkrasında belirtilen uygulama saklı kalmak şartıyla, 1/1/2010 tarihinden itibaren maddeleri ilk kez yılda bin ton veya üzerinde üretenler veya kendi halinde veya müstahzar içinde ithal edenler, 10 uncu maddenin ikinci fıkrasına uygun olarak, Ek-2’de ayrıntıları verilen ve üçüncü fıkradaki bilgileri, maddenin yıl içerisinde ilk üretildiği veya ithal edildiği tarihten bir yıl sonrasını takip eden üç ay içerisinde Bakanlığa iletir.

sdagtekin bunu beğendi.
  16. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

müstahzarlar bildiriliyormu? bildiriliyorsa tek EC numarası yok. sistem de 1 tane istiyor ec nosunu. Nasıl bildirim yapmam gerekiyor? Teşekkürler

17. nesliy

nesliy CMNet Üyesi

kimyasal maddelerin yurtiçindeki firmalardan aldığımızda da mı bildirim yapmamız gerekiyor?

18. Dilan Aslan

Dilan Aslan CMNet Üyesi

Kimyasal envanter bildiriminde karışımlar tek tek içindeki maddeler hesaplanarak maddelerin isimleri mi yazılıyor acaba? Danışmanlığını yaptığım bir firma o konuda diretiyor, il çevreyle görüşüyorum yönetmeliği okuyorum öyle bir şey çıkartamıyorum. Söylediğine göre diyelim ki maddede bütan var propan var.10 tane madde gireceğiz karışım olarak, hepsinde bütan olanları topluyoruz. 5 madde de bütan varsa 5 maddenin bütanı toplanıyor kimyasal envanter olarak müstahzarın adını değil de bütan olarak gireceğiz şeklinde söylüyor. Bu konuda bir bilgisi olan var mı ?

19. Naz Topçu

Naz Topçu CMNet Üyesi

Dilan Hanım ekteki dosyanın yardımcı olacağını umuyorum.
    Danışmanınızla aynı bilgiyi veren bir arkadaşımdan edindim, buna dayanarak söylediğini belirtti.

Duygu Dilek bunu beğendi.
  20. m_mpeath

m_mpeath CMNet Üyesi

herkese merhaba,

Kimyasal madde envanter bildiriminde geçen sene 1 ve 1000 ton arası madde bildirimi kapsamında bildirim yapmıştık ancak bu sene ithal ettiğimiz malzeme miktarları çok düştü ve 1 ton ve üzeri ithal ettiğimiz kimyasal yok, bu durumda bildirimi nasıl yapmak gerekiyor bilgisi olan var mı? Acil Yardım !! :(

Yok mu yardım edeenn :(

Kimyasal madde envanter bildirimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Katı Atık Envanter Örneği

Erciyes Üniversitesi katı atık envanteri http://fbe.erciyes.edu.tr/MKA-2005/Dergi/2012-vol28-no-2/MAKALE4/FULL.pdf
  2. Envanter

danısmanlıgını yaptıgım bı hastane ıcın envanter hazırlamam gerekıyo..yardım edebılırmısınııızz???ACİL..
  3. Kimyasal madde depolama

Merhaba, üretimde kullanılacak kimyasal maddelerin (boya ve tiner) depolanacağı bir alan olması açısından ikitelli galvano san. sitesinde üretim binası yanında başka bir bina alarak kimyasal depolamak istiyoruz. Bununla ilgili olarak ne gibi izin/belge/ruhsat vb başvurusunda bulunulması gerektiği hakkında bilgisi olan arkadaşlardan bilgi vermesini rica ederim.
  4. Kimyasal envanter bildirimi

Kimyasal envanter bildiriminde geçtiğimiz seneden bu seneye değişiklik yok ancak güncelle butonu da göremedim. yeni beyanda bulun diyerek mi beyan yapılması gerekiyor? bildirim durumuna girildiğinde her bir kimyasalın üzerine tıklanarak değişiklik yapılıp kaydet butonuna basılınca güncelleme yapıyormuş.
  5. Iso 14064-sera gazı envanter hesaplamaları

Firmasında sera gazı envanteri hesaplamalarıyla uğraşan var mı? Uçuşlardaki hesaplamalarla ilgili bir konuda fikir almak istiyorum.