Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kimyasalların msdslerinin hazırlanması

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında bcbademci tarafından paylaşıldı.

1. bcbademci

bcbademci CMNet Üyesi

Arkadaşlar Merabalar,
    Kimyasalların MSDS'lerinin hazılranması ile ilgili olarak yapmış oldugunuz bir çalışma varmıdır...
    Hepinizi iyi çalışmalar...

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

MSDS leri herkes hazırlayamaz sayın bcbademci,

MSDS hazırlama eğitimleri yapılmaktadır bu eğitimlere katılırsanız faydası olacaktır.

3. bcbademci

bcbademci CMNet Üyesi

Teşekkürler Fatih Bey
    İyi Çalışmalar...

4. morgul

morgul CMNet Üyesi

Msds hazırlama konusunda bilgi sahibi arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.Elimde bir grup msds var ve aşağıdaki durumlar nedeniyle madde hakkında yorum yapmakta zorlanıyorum . yardımcı olabilir misiniz

1)cas nosu sea ekli listelerinde olmayan bir madde için tehlilkeli asınıflandırması yapılabilir mi?
    2)madde tehlikesiz olsada ADR ye tabi olabilir mi?
    3) aynı cas no aynı konsantrasyona sahip bir madde için iki farklı msds hazırlanması n kadar doğrudur?

Kimyasalların msdslerinin hazırlanması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kanalizasyon ve yağmursuyu projelerini bilgisayar ortamında hazırlanması

Bu konuyu açmamın sebebi özel firmalarda mühendisler arasında büyük bir rekabet var ve özelde danışabileceğiz insanlar size detaylı bilgi vermezler başıma geldiği için bunu biliyorum öncelikle gis programları ve cad programlarıyla çok fazla içli dışlı olmanız gerekmektedir,birbirleri arasında dosya alışverişi yapacağımız için ve hepsini farklı yerlerde kullanacağımız için bunu söylüyorum....
  2. Oteller için hazırlanması gereken GFB başvuru evrakları

Arkadaşlar oteller için geçici faaliyet belgesi başvurusu yaparken kapasite raporu yerine turizm işletme belgesi ve periyodik kazan kontrol raporu mu yüklenmeli? Bakanlık farklı, çevre il müdürlükleri farklı şey söylüyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...
  3. II. Tehlikeli Kimyasalların Yönetimi Sempozyumu

TMMOB KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI II. TEHLİKELİ KİMYASALLARIN YÖNETİMİ SEMPOZYUMU VE SERGİSİ Ocak 2012 - Ankara Birincisi 8-9 Ocak 2009 tarihlerinde düzenlenen Tehlikeli Kimyasalların Yönetimi Sempozyumunun ikincisi Ocak 2012'de Ankara'da düzenlenecektir. Sempozyumun amacı Tehlikeli kimyasalların üretiminden kullanılmasına, taşınmasından depolanmasına, atıkların bertaraf edilmesine kadar olan...
  4. Yürürlükte Kimyasalların envanteri ve kontrolü hakkında yönetmelik

KİMYASALLARIN ENVANTERİ VE KONTROLÜ HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 26.12.2008 Resmi Gazete Sayısı: 27092 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı; kimyasalların insan sağlığı ve çevre üzerinde yaratabileceği olumsuz etkilere karşı etkin koruma sağlamak üzere envanter oluşturulmasına ve kontrolüne ilişkin idari ve teknik usul ve esasları düzenlemektir. Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi
  5. Endüstriyel atık yönetim planı hazırlanması

Arkadaşlar endüstriyel atık yönetim planı nasıl hazırlanır? Mesala 2014-2015-2016 yılı atık miktarlarını nasıl hesaplarız? bunlar tahmini değer mi oluyor yoksa referans aldığımız noktalar oluyor mu?