Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kırıcılardan çıkan değerli metal karışımları ve plastik granül ihracatına ilişkin

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

1. sdagtekin

sdagtekin CMNet Üyesi

Herkese Mehaba,
    Ülkemizde mevzuat gereği ihracat konusunda Atık yönetimi biriminden tehlikeli atık ihracatı başlığı altında izin alınıp gerikazanım amacıyla ihracat yapılmaktadır.Merak ettiğim bir durum var Tehlikesiz atıkların ( metal ve elektronik atıkların kırılması socunu oluşan değerli metal içeriği olan malzeme ve granül plastik) ihracatı için çevre bakanlığının uyguladığı bir düzenleme varmıdır. Bu oluşan malzemeler artık atık statüsünde oluyor mu acaba çünkü artık geri kazanıma hazır malzeme elde edilmiş oluyor. Değerli bilgilerinizi bekliyorum. :)

Kırıcılardan çıkan değerli metal karışımları ve plastik granül ihracatına ilişkin konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Metal işletmelerinden çıkan atık suyun ayrılması

Dokümana ekten ulaşabilirsiniz...
  2. granül fire oranları

granül imalatında oluşan fire oranları neler olabilir?
  3. atık akümülatörlerin kırılıp kurşunları alındıktan sonra çıkan plastik dış aksamlarının atık kodu

atık akümülatör geri dönüsüm tesisinde akülerin kurşunları çıkarıldıktan sonra dış plastikleri kırılıp yıkanarak depolanıyor.bu plastiklerin atık kodunu bulamadım ve ne sekilde bertaraf edilecegi veya görüdönüşümü hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim yada bu palstiklerin analizini yapan yerler varsa burda paylasırsanız sevinirim
  4. plastik kırma makinasından çıkan atıksuların arıtılması

merhaba arkadaşlar, Tesisimize kirli naylon, plastik geri dönüşümü için kırma makinası alındı. kirli naylonların yıkanması sonucu oluşan atıksuların arıtmadan geçmesi gerekiyor mu? konuyla alakalı net bir bilgiye ulaşamadım. naylon ve plastikler çamurlu ve tozlu olarak makinaya girecekmiş. oluşan atıksuyu nasıl bertaraf etmemiz gerekiyor acaba? yardımlarınızı bekliyorum. iyi çalışmalar.
  5. Granül halde aktif karbon

arkadaşlar merhaba, Bir tesisim için bacalara granül aktif karbon filtre istendi. internetten firma buldum ancak Kocaeli de veya İstanbulda bildiğiniz, önereceğiniz firma var mıdır? Birde granül halde aktif karbon filtre kullananınz varmıdır??