Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kırma eleme ve yıkama tesisi çed uygulamaları

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

 1. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,

  kalker ocağı için bir kapasite artışı düşünülüyor, şöyle ki mevcut bulunan kırma eleme tesisine yıkama konusunda 400.000 ton/ yıl kapasite üzerinde ise ek 1 altında ise ek 2 başvurusu yapılması gerekiyor. bu 400.000 ton /yıl yıkanmış ürün olarak mı değerlendirilmeli yoksa yıkamaya beslenen miktar olarak mı değerlendirilmeli. yani biz bu ek 2 den proje yapmak için nasıl belirtmeliyiz. çok teşekkür ederim şimdiden..
   
 2. Can Elmas

  Can Elmas CMNet Üyesi

  Bu miktar zenginleştirilmiş cevhere tekabül eder. Eğer Tesisten çıkan 400.000 ton/yıl altında ise Ek-2 ye tabisiniz
   
 3. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  çok teşekkür ederim. yıkanmış nihai ürün 400.000 ton/yıl miktarını geçmeyecek şeklide ise ek 2 dosyası hazırlanılabiliyor, ne kadar beslediğimiz çok önemli değil ne kadar ürün aldığımız önemli.
   
  Can Elmas bunu beğendi.
 4. Hurşit

  Hurşit CMNet Üyesi

  @Can Elmas @shalic ancak besleme 400.000 ton yıl olması gereklı değilmi? Yani tesise giren malzeme miktarıdır bu rakam. Çıkışına nihai ürüne 400.000 ton demek bana biraz ilginç geliyor. ben mi yanlış anlıyorum??
   
  sdagtekin bunu beğendi.
 5. Can Elmas

  Can Elmas CMNet Üyesi

  Çed raporumuza baktım şimdi evet yanlış hatırlıyormuşum @Hurşit beslemenizin 400.000 ton yıldan az olması gerekli EK-2 için @shalic yanlış bilgi için kusura bakmayın.
   
  Hurşit bunu beğendi.
 6. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  :) tamam şimdi oldu çok teşekkür ederim. yıkama ünitesine besleme 400.000 ton/yıl dan az olmalı EK 2 dosyası için. çok teşekkür ederim.
   
  Hurşit ve Can Elmas bunu beğendi.