Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kişisel koruyucular

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Tuğba Cabi tarafından paylaşıldı.

 1. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Çalışanların kullandıkları koruyucu gözlükler için şu malzeme kullanışlıdır iş sırasında terletme yapmaz diyebileceğiniz malzeme türünden gözlükler ve çelikten yapılmış ayakkabılar dışında daha rahat ve ayrıca koruyucu olarak kullanılabilecek ayakkabılar piyasada mevcutmudur?
   
 2. Serhat Güler

  Serhat Güler CMNet Üyesi

  Tuğba Hanım kişinin terlemesi çalışma şartlarına, ortam sıcaklığına, kişinin bünye yapısına göre değişir. Gözlüğün terletme yaptığını ben ilk defa duyuyorum. Ayrıca bu söylemler kişinin kkd kullanmaması için klasik bahaneler oluyor genelde. Ayakkabıya gelince hava alabilen kenarları açık iş ayakkabiları var piyasada. Ama bu ayakkabılar sizin çalışma ortamına uygun olur mu yapılan işi bilmediğim için bilemem. Ben size ek olarak kişisel koruyucu deneme formu gönderiyorum. bir inceleyin isterseniz. böyle bir form doldurulup o kişisel koruyucular hakkında yönetime bu formu göstererek daha doğru sonuca ulaşabilirsiniz.

  Aklınıza takılan bir yer olursa haberleşelim.
   

  Ekli Dosyalar:

 3. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  Kkd üretici firmalarından numune isteyip,belirli departmanlarda çalışan belirli zaman aralığında kişilere giydirerek deneme yapabilirsiniz...Bu yöntemi kullanan firmalar var..
   
 4. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Sanırım sulu ortamlarda değil de kuru ortamlarda kullanılabilir.
   
 5. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Çalışanlar eğitim sırasında bana,kişisel koruyucu gözlüklerin uzun süre takıldığında, gözlerini rahatsız ettiğini söylediler.Bu durum için 1. CE standartlı olup olmadığına 2. ise çizilmiş olup olmadığına bakılması gerekir.Ancak genel olarak koruyucu gözlüğün böyle bir durumu normal şartlarda söz konusu değildir sanıyorum.Düşünceleriniz nedir?
   
 6. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Evet genelde bahane üretmeye çalışıyorlar Tuğba Hanım,ama numaralı gözlük kullanan var mı aralarında?Belki onun etkisi de oluyor olabilir.Ayrıca baktınız bahane ürettiklerini anladınız,gözlüğün kalitesine inandınız,madem bu gözlükler zararlı idi neden ürettiler demeniz yeterli olucaktır.
   
 7. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  :) Teşekkürler.Gözlük kullananlar için özel gözlükler mevcut.Çalışanlar her daim bahaneye hazır zaten.
   
 8. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Gözlük konusunda 3M ve Wenaas markalarını öneririm. 2 yıldır tüm çalışanlara kullandırıyorum işçilerden şikayet geliyor tabi fakat gözlüklerin kalitesini bildiğim için gereken cevabı veriyorum.
   
 9. Ebru Uysal

  Ebru Uysal CMNet Üyesi

  kişisel koruyucu ekipmanlarını kullanmayan işçiler hakkında tutulabilecek tutanak nasıl olmalıdır? Elinde tutanak örneği olan paylaşırsa sevinirim..
   
 10. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  Elimde öyle bir tutanak yok ancak içeriğinde mesela;
  -kişi bilgileri
  -kişinin çalıştığı bölüm
  -kişinin uygunsuz durumu hakkında açıklama
  -tutanağı tutan kişi tarafından değerlendirme
  -kişinin bağlı olduğu bölüm şefi,usta vb. bilgileri
  -daha önce bu ve farklı konuda ikaz uyarı aldı mı,
  gibi bilgiler içeren bir format oluşturulması daha faydalı olur diye düşünüyorum.
   
 11. Serhat Güler

  Serhat Güler CMNet Üyesi

  yol göstermesi açısından örnek bir döküman ekledim. inceleyebilirsiniz.
   

  Ekli Dosyalar:

Kişisel koruyucular konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Kişisel Koruyucu Ekipman Matrix

  merhaba arkadaşlar ; özellikle şantiyelerde kişisel koruyucu ekipmanların çalışanlara teslim edilmesi, hangi çalışana hangi kişişel koruyucu ekipmanın verileceği çok önemlidir. her çalışana mutlaka ekipmanlar yazılı olarak zimmetlenmelidir. bunlarla ilgili örnek zimmet formu ve KKE nasıl belirleneceği ile ilgili formları ekliyorum. umaraım faydalı olur. iyi çalışmalr.
 2. Kişisel Koruyucu Donanımlarında EN Standartları

  Sayın arkadaşlar merhabalar, Kişisel Koruyucu Donanımlarında EN Standartları 'nın yüksek çözünürlükteki resmini uzun zaman aradım bulamadım. İş başa düşüncede uygun bir resmi büyütüp çözünürlük ve yazılarını düzelttim. Umarım herkese faydalı olur.
 3. Kişisel gelişim u(a)zmanı

  “Uzman” sözlükte, “alanında yeterliliği belgeyle ispatlanmış kişi-şahıs olarak” tanımlanıyor. İlk defa ülkemizde kullanılmıştır “kişisel geişim uzmanı” tabiri. Belgesiz uzmanlık nasıl oluyorsa, sayısız kişisel gelişim uzmanı var piyasada. Allah aşkına o kadar kitap ve seminere gidiyoruz, hiç sordunuz mu kendinize? Ne demek kişisel gelişim uzmanı? Bu yazıyı yazmayacaktım. Ancak bu tabiri ilk...
 4. Kişisel gelişim

  Herkese merhaba tekrardan... üniversite okuyan arkadaşlarda bana katılacak ve bitiren büyüklerimde onay vericeklerini düşünerek şöyle bir konuşma başlatayım istedim.Üniversiteli olmak mühendis adayı olmak günümüz zamnında çok kolay oldu artık üniversite değil kaliteli bir birey olabilmek önemli artık!bu çerçeve de üniversite de gelişim konferansaları ve bu konferanslarda tüm çevre mühendisliği...
 5. Kişisel profilleriniz

  Sayın üyeler, Üyelerin birbirlerini daha iyi tanıyabilmeleri, gerektiği zaman doğru insanlara ulaşabilmeleri adına profillerinizde bazı geliştirmeler yaptık. Sizde lütfen profil ayarlarınızı yaparak bizlere katkıda bulununuz. Profil ayarlarınıza menüden kişisel detaylar bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu ayarlara geldiğiniz zaman aşağıda listede belirtilen bölümlerde...