Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kitap önerileriniz

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında cemba82 tarafından paylaşıldı.

1. cemba82

cemba82 CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

Bazen kitap okuma ihtiyacı hissettiğimde ya da elimdeki bitmeye yaklaştığında sıraya ne koysam diye düşünürüm hep. İnternetten araştırmanın yanı sıra takip ettiğim bazı programlardan da notlar alıyorum isimler hakkında. Bununla birlikte meslektaşlarımın da okudukları kitapları bilmek isterim ve bu kitapların içeriğiyle ilgili kısa bilgi verebilirlerse çok daha güzel olur diye düşünüyorum.
    images.jpg
    Ben başlayayım, en son bitirdiğim kitap Marcus Chown'a ait "Biraz Kuantumdan Zarar Gelmez" isimli popüler bilim kitabı.

Kitap popüler bilim kitabı konseptine uygun biçimde anlaşılması zor bir mesele olan kuantum mekaniği kuramına anlaşılır bir açıklama getirme gayreti ile kaleme alınmış.

Buna karşın kitap insan kavrayışının sınırlarını zorlamaktan da çekinmiyor (eh ele alınan konu yenilir yutulur cinsten olmayınca ).

Bilimsel konulara ilgisi olup derinlemesine bilgisi bulunmayan okuyucular için faydalı bir kitap olduğu kanaatindeyim.

İsmet Arslan bunu beğendi.
  2. Hakan Kala

Hakan Kala CMNet Üyesi

Okumamış olanlar varsa Ken Grimwood'un kitaplarını tavsiye ederim.

3. Şule Çimen

Şule Çimen CMNet Üyesi

eğer düşünme gücüyle ilgili bir kitap okuma fikriyle ilgilenirseniz defalarca silbaştan okuduğum NORMAN VİNCENT PEALE'nin OLUMLU DÜŞÜNMENİN GÜCÜ kitabını kesnlikle tavsiye ederim kadınlara has olarakta SEDA DİKER'in ''ASLINDA GİDEN ERKEK YOKTUR''adlı kitabı kadınlığın eski zamanlardan bugünlere nasıl geldiğini anlatıyor..tabi birde bilinç altı kontrol teknikleriyle tek erkeğin gidişine kitlenmeyip unutmamızı onu affetmemizi geçmişi silmemizi anlatan güzel bir kitap.gene de hayatımın kitabı diyeceğim kitap kesinlikle OLUMLU DÜŞÜNMENİN GÜCÜ.

4. Kadir Ünal

Kadir Ünal CMNet Üyesi

Şu "olumlu düşünmenin gücü" ismi nedeniyle bana "the secret" ı hatırlattı. Konu itibariyle çok büyük benzerlikleri varmı? Son zamanlarda pozitif düşünce yi ele alan kitaplar mantar gibi çoğaldı. Bu konuyu ilk ele alan kitabı merak ediyorum?

5. Şule Çimen

Şule Çimen CMNet Üyesi

bu kitap ilk olarak 1953 yılında yazılmış yani konu olarak benzer ancak bunun farkı olumlu düşünceyi olumlu inanmayı tanrıyla birleştirmesi. evren denilen tanrının yarattığı şeyden değil tanrıdan istemeyi öğütlemesi.ısrarla tanrı diorum çünkü yazar hristyn olduğu için sıkça kitapta tanrı die geçmekte.bu durumdan rahatsz olanlar ya da misyoner kitap dienler olabilir ancak anlattıklarında hep dua ederek ii bi insan olaarak başkalarını severek istemek var.bu noktalarla da müslümanlıkla birebir örtüşü yor.benim hayatımı değiştirdi diebilirim

6. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

Alain de Botton felsefenin tesellisi.
    İhsan Oktay Anar; Kitab-ül hiyel, amat, puslu kıtalar atlası.

7. İsmet Arslan

İsmet Arslan CMNet Üyesi

Cengiz Erşahin nin Zorluklara Karşı Kendini Ateşle. Yazar kendine güvendiğinden kitap iade garantisi var. Kitap fiyatıda ekonomik 1,95 TL. İnanın bu kitabı bitirdiğinizde yazarın diğer kitaplarınıda alacaksınız benim gibi

8. Kerem Şenel

Kerem Şenel CMNet Üyesi

Kitab-ül hiyel 'i ilk defa duydum. İhsan Oktay Anar'ın 3 kitabını okumuş biri olarak sormam gerek, diğerleri kadar iyi mi ??

9. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

Bence en iyisi. şuan efrasiyabın hikayelerini okuyorum oda güzel.

Kerem Şenel ve İsmet Arslan bunu beğendi.
  10. Özge Kılıç

Özge Kılıç CMNet Üyesi

Kelebek (Papillon), Henri Charriere tarafından 1968 yılında yayımlanan ve yazarının başından geçenleri anlatan otobiyografik romandır. Hiç işlemediği bir suçtan müebbet kürek mahkumu olan Henri Charriere isimli Kelebek lakaplı Fransız vatandaşının mahkumluğu sırasında yaşadığı olayları anlattığı kitaptır. Henri Charriere bu kitapta kürek cehenneminde yaşadıklarını, kaçma girişimlerini ve aklınıza bile gelemeyecek değişiklikteki olayları kaleme almıştır. Gerçek bir yazar olmayan Henri Charriere'in bu kadar akıcı ve samimi bir üslupla yazması da gerçekten takdire değerdir, kitap tüm dünyada ve Fransa'da uzun süreler en çok satan kitaplardan biri olmuş ve yazarına büyük başarılar getirmiştir. Kitap çok beğenildiği için daha sonra filmi de çekilmiştir. Hiç işlemediği bir suçtan ötürü müebbet hapse çarptırılan bir kürek mahkumunun özgürlük uğruna verdiği çabaların hikâyesidir

11. Şule Çimen

Şule Çimen CMNet Üyesi

ben ayrıca özellikle kadınlara debbie macomber ın kitaplarınıda öneririm.kitaplarının sayfa sayısı 470 civarı ancak başladığım gün bitiyor.'' küçük mucizeler dükkanı'','' bir yumak mutluluk'',ve ''bahçemde yeşeren umutlar ''her sefernde 4 farklı kadının yaşadığı olayları anlatıyor fakat uslubü ve okuyanın kesnlkle kendini bi karakterde bulması bence yazarın en önemlli tercih sebebi..hep okuynlar bilirler en çok satanlar listesinde zaten

12. Mehtap Işık

Mehtap Işık CMNet Üyesi

İhsan Oktay Anar'ın Suskunlar isimli kitabıda çok iyi. Bütün kitapları çok iyi aslında

Kerem Şenel bunu beğendi.
  13. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

hepsi iyi. Türünde en iyi Türk yazarlardan biri.

14. gamergirl

gamergirl Misafir

Okuma Zekası adlı kitabı tavsiye ederim, çok güzel bir kitap.

15. Zeynep Orhun

Zeynep Orhun CMNet Üyesi

Marc Levy'nin Sonsuzluk İçin Yedi Gün adlı kitabını tavsiye ederim. Yazarın diğer kitapları da oldukça güzel ama benim favorim bu kitaptır.

16. Şule Çimen

Şule Çimen CMNet Üyesi

sonsuzluk için yedi gün ismi çok güzel ve etkileyici konusu ne biraz bahseder misniz?

17. Zeynep Orhun

Zeynep Orhun CMNet Üyesi

Aynen kopyalıyorum:

Tanrı ile Şeytan en sonunda bir konuda anlaşıp karara varırlar: Aralarında ezelden beri süregelen çekişmeye kesin bir son verecek, insanlığa ve dünyaya kimin hükmedeceğini bir daha değişmeyecek biçimde belirleyeceklerdir. Kural saptanır: Her ikisi de en üstün, en becerikli temsilcilerini yeryüzüne yollayacaklardır. Tanrı’nın gönderdiği meleğin yaptığı iyilikler, Şeytan’ın gönderdiği iblisin yaptığı kötülüklerden daha fazla olursa, dünya sonsuza dek Tanrı’nın hükmü altına girecektir. Tersi olursa, dünyanın efendisi Şeytan olacaktır. Peki, ya melekle iblis yeryüzünde karşılaşıp birbirlerine âşık olurlarsa? Sonsuzluk İçin Yedi Gün, okurları, Keşke Gerçek Olsa ve Neredesin’den sonra bir kez daha Marc Levy’nin mizah yüklü sevecen dünyasına götürüyor. Ustası Paulo Coelho’nun izinden yürüyen Levy, her şeyin tüketim ve yabancılaşmaya temellendiği günümüz toplumunda sevgiye, dostluğa tutunmayı öneriyor okurlarına.

Mustafa K. ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  18. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Kitabını bilmiyorum ama filmini seyretmiştim seyrettiğim en güzel sinemalardan birisiydi.steve mcqeen basroldeki mahkumdu
    Kitabı da mutlaka güzeldir.

19. Özge Kılıç

Özge Kılıç CMNet Üyesi

kesınlıkle kitabı daha güzel

20. Şule Çimen

Şule Çimen CMNet Üyesi

kitap tam benlikmiş cidden tşk ederim..okumayı çok istedim şuanda bian önce bulup okumak istyrm tavsiyen için tşk ederm.bu arada anladığım kadaryla kitap zevklerimiz uyumlu olabilir önerdiğim kitaplarıda okumanı isterim:)

Kitap önerileriniz konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kitap

Masters,G.M,Introductıon to Envıronmental Engineering and Science Third edition(2008) kitabı nerden bulablirim???
  2. Kitap

Atıksu Arıtımı ile ilgili SAMSUNLU ve İZZET ÖZTÜRK ün kitaplarından başka kitap bilen var mı? Varsa nasıl temin edebiliriz?
  3. Online yazılımlar hakkında görüş ve önerileriniz

Merhaba Arkadaslar; Online sistemlerde (Çevre Bilgi Sistemi,Atık Ambalaj,ÖTA,OTİM,vb..) zaman zaman yaşanan sorunların en aza indirilmesi ve daha aktif bir şekilde kullanılması için çalışmaktayız. Yalnız bu sistemlerde beğenmediğiniz ya da şöyle olursa daha iyi olur diyebileceğiz ( Hatta böyle sistem hiç olmasın :) diyebileceğiniz) önerilerinizi burdan paylaşırsanız elimizden geleni yapmaya...
  4. Kitap

herkese merhabalar mesleki açıdan bizlere yardımcı olacak yol gösterecek hangi kitapları kütüphanemizde bulundurmalıyız?
  5. Önerileriniz nelerdir?

Çevre mühendisliğinde biçok alanda kariyer yapmak mümkün görünüyor, endüstriyel arıtma, arıtma tesisi işletme,çevre danışmanlığı, arıtma tesisi projelendirme, kalite güvence, iş güvenliği. Ben kalite alanına yönelmek istiyorum, mesleki açıdan körelir miyim? seçmeli derslerimi belirleyeceğim tavsiyeleriniz nelerdir