Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Klasik aktif çamur sistemi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba , Klasik Aktif Çamur Sistemi hakkında bilgi vererek diğer artıma proseslerine karşı ne gibi avantajları ve dezavantajları olduğunu yazar mısınız ?

2. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

umarım işine yarar.

Ekli Dosyalar:

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Teşekkür ederim :)

Klasik aktif çamur sistemi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Aktif çamur sürecinin işletilmesi

Aktif çamur süreci, arıtımı gerçekleştiren mikroorganizmaların askıda büyüme özelliklerine sahip olduğu bir aerobik biyolojik arıtma yöntemidir. Arıtım olgusu, oksijen ihtiyacına sahip olan maddelerin mikroorganizmaların bolik faaliyetleri ile son ürünlere dönüştürülmesi ve yüksek kalitede çıkış suyunun eldesine yöneliktir. İkincil arıtım amacı ile kullanılan bu arıtma yöntemi, azot ve fosfor...
  2. Aktif çamur sürecinin tasarımı

AKTİF ÇAMUR SÜRECİNİN TASARIMI Prof.Dr.Hikmet TOPRAK Dokuz Eylül Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü BİYOLOJİK ARITMA BİYOLOJİK ARITIM GEREKSİNİMİ Atıksu Arıtımı Arıtılmış su bir üründür. Bu ürün ya fiziksel-kimyasal ya da biyolojik arıtım sonucu oluşur. Bu iki yöntemin arasındaki fark, belirli oranda organik madde giderme yetenekleridir....
  3. Aktif çamur proseslerinde çamur köpürmesi sorunu ve çözüm yolları

AKTİF ÇAMUR PROSESLERİNDE ÇAMUR KÖPÜRMESİ (KABARMASI) SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARI Aktif çamur prosesine dayalı biyolojik arıtmalarda yetişen mikroorganizmalar tipik olarak, % 95 bakteri ve % 5 ise yüksek mertebeli canlılardan (protozoa, rotifer, vb.) meydana gelir. Biyolojik arıtma tesislerinde en sık yaşanılan problemler ağırlıklı olarak Çamur Kabarması ve Köpürmedir. Çamur kabarması...
  4. Aktif çamur mikroorganizmaları(resimli)

Aktif çamur emekçileri mikroorganizmalar(resimli);)
  5. Uzun havalandırmalı aktif çamur sistemi çamuru hakkında

Merhaba Arkadaşlar, Elimde bir proje var inceliyorum. Projede havalandırma havuzlarından çöken çamur hiç susuzlaştırma işlemine tabii tutulmadan direkt tahliye merkezine geliyor. Boru Geri devir değil. Akış yönü tahliye yönünde boru girişide tahliyeye zaten. Bir de son çökeltmeden iki farklı çamur borusunun gidişatı şu şekilde; 1 i çamur susuzlaşırmaya diğer ise direkt tahliyeye...