Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Klor temas tankı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında DogaKan tarafından paylaşıldı.

1. DogaKan

DogaKan CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba;
    Bir proje kapsamında şaşırtmalı tip perdeli klor temas tankı tasarlamamız gerekmektedir. Elinde bununla ilgili çalışması olan varsa çok sevinirim arkadaşlar.

Şimdiden teşekkürler.

Klor temas tankı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Klor Tankları

Merhaba arkadaşlar, İçi boş gaz klor tankları için atık kodu belirlemem lazım ama tam bilemedim. Tehlikeli maddeler ile kontamine olmuş ambalaj atığı mı demem gerekiyor acaba? Yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar
  2. Yardımmm Atıksuda Sülfür, Serbest Klor ve KOİ arıtımı

Arkadaşlar merhaba ben yeni mezun bir muhendisim işe yeni başladım atıksuyumuzda Sülfür, KOİ ve serbest klor konsantrayonu yüksek çıktı nasıl bir arıtma yapabiliriz lütfen yardımlarınızı esirmeyin :( ve bu suları arıtıp ikinciye kullanmak mümkün mü su tasarrufu açısından iyi olur diye düşünüyorum. Az maliyetle çok arıtım yapabilirmiyiz tecrubelerinizden yararlanmak istiyorumm Şimdiden...
  3. Serbest klor analiz yöntemi [iski]

1.0. AMAÇ VE KAPSAM Bu belge 959 demirbaş nolu dozimat ile SKKM laboratuvarında su örneklerinde serbest klor tayin yöntemini açıklamaktadır. 2.0. YÖNTEM 2.1. YÖNTEMİN ESASI VE PRENSİBİ DPD ve FAS titrimetrik metodu; N, N- dietil- P- fenilindiamin (DPD), demir alüminyum sülfat (FAS) ile titrimetri prosüdürü içinde kullanılan bir indikatör olup serbest klor veya toplam klor tayinlerinde...
  4. Vücut sıvısı ile temas eden tehlikeli atıklar

Merhabalar, Hastanelerde var olan bir tehlikeli atığa (örn: üstünde tehlikelilik ibaresi bulunan boş temizleme ürünü şişesi), tıbbi atık olarak değerlendirilen bir vücut sıvısı bulaşırsa; son durumda atığımızın sınıfı tıbbi atık mıdır yoksa tehlikeli atık mıdır? Yönetmelikte açık bir madde bulamadım. Cevap verecek arkadaşların şahsi tecrübelerinin yanında eğer varsa bir yasal metni kaynak...