• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kobi ve atıklar

Dilaraa

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
isg
herkese selam
ambalaj atıklarını alabilmek için görüştüğüm bazı firmalar sanayi sicil belgeleri olmalarına rağmen çöp hizmetlerini belediyeler karşılıyor ve bunun sonucunda atıkları belediyeye vermeye devam ediyorlar.
benim anlamadığım kobi ye girdikleri için mi vermek zorundalar yoksa çöp hizmetleri için özel bir firmayla anlaşılırsa istediği tat tesisine verebilir mi

belediye mücavir alanları içinde olan yerler belediye atık yönetim planına uymak zorundalar diye hatırlıyorum. onlar alternatifli çalışabilme hakkına sahip diye aklımda kaldı. ama yönetmeliği incelemek lazım.

ambalaj atıklarını istedikleri firmalara verebilirler. ancak belediyeler bu işi farklı firmalara yaptırıyor ve firmalara belediye ile veya yerel yönetim ile ters düşmemek için belediyenin anlaşmalı firması ile çalışmayı düşünüyorlar. Her iki durumunda yasal olarak bir sakıncası bulunmamaktadır.