Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KOI-BOI cihazları

Konu, 'Analizler ve Deneyler' kısmında zuhall tarafından paylaşıldı.

1. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhabalar, laboratuvarında bu ölçüm cihazlarından olan var mı? Genelde spektoftometre ile KOİ ölçümü yapılıyor diye biliyorum.BOI5 içinse inkibatör lazımmış.

Kullandığınız veya önerebileceğiniz markalar ve cihazlar varsa çok sevinirim.

2. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

Zuhal Hanım,
    KOI için COD3 Plus Colorimeter işinize yarayabilir. BOI için birşey diyemeyeceğim.

3. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Tek bir cihaz mı bu yoksa heater reactorü felanda var mı ekstra??

4. Aydın Yalçın

Aydın Yalçın CMNet Üyesi

Zuhal Hanım, ne tür bir laboratuvardan bahsediyorsunuz bilmiyorum, spektrofotometreyle KOI yapılıyor fakat en güvenilir ve kesin sonuçlar standart metotla yapılan çalışmalarla elde edilir bu analiz içinde eski tip yakma sistemlerini kullanabileceğiniz gibi Gerhardt gibi markaların COD yakma ünitelerinide inceleyebilirsiniz,
    BOI5 için 20 derece sabit sıcaklıkta tutacak inkübatör gereklidir.

5. A.Kimyager

A.Kimyager CMNet Üyesi

zuhall koi analizi için genelde açık reflux metodu kullanılır laboratuvarlarda fakat siz galiba olayı daha kolylaştırmak istiyorsunuz ve bunun için kitlerle çalışmanız lazım. koi kit çalışmalarında benim tavsiyem hach lange ürünleridir. Sadece koi içinse basit bi termoreaktör ( hach lt 100 modeli olabilir) ve bi de spektroya ihtiyacınız olacak bunu da hach langeden temin edebilirsiniz.

6. levenntyildirim

levenntyildirim CMNet Üyesi

Arkadaşlar Merhaba, KOİ ve AKM ölçümü için mobil cihaz önerebilecek olan var mı ?
    KOİ:800 AKM:350 PH 6-10 sınır değerlerini sağlamak için kullanacağız.

7. Wtcp

Wtcp CMNet Üyesi

Bu konuda HACH marka cihaz ve hazır ölçüm kitlerini kullanabilirsiniz. Su analizinde en yaygın kullanılan fotometri markasıdır.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KOI-BOI cihazları konusuna benzer içeriklerimiz
    moztoprak41
  1. Online baca gazi ölçüm cihazları

Merhaba arkadaşlar Online baca gazı ölçüm cihazları hakkında yardıma ihtiyacım var. Toz, gaz ve debi ölçümü için cihazlar arıyorum. Tecrübesi olan arkadaşların tavsiye edebilecekleri marka şirket varmı ? ayrıca konuyla ilgili tecrübe ettiğiniz diğer olumlu olumsuz şeyleride paylaşırsanız sevinirim.. Teşekkürler
  2. Rıfat Yıldırım
  3. Icp-ms/oes, gc-ms, gc cihazları hakkında yardım

iyi günler bana acil olarak ICP-MS/OES vb. cihazların ölçüm aralıkları lazım. Tam olarak konu: 'EC Water Frame Directory/AB Su Çerçeve Direktifinde yeralan "priority pollutants/öncelikli kirleticiler" için belirtilen detection limit değerlerinde bu kirleticileri suda ölçmek için uygun cihaz ve metot belirlenmesi' metodları belirledim ama cihazları ve bu cihazların ölçüm aralıkları...
  4. Mesut Gergin
  5. Hek'e ayrılan tomografi ve röntgen cihazları

Merhabalar..HEK'e ayrılan tomografi ve röntgen cihazlarının tüplerinin nasıl ve kimlere teslim edilmesi gerektiği konularında bana yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden tşk ederim..
  6. Adem Dursun
  7. Sürekli emisyon ölçüm cihazları seös dosyası oluşturma konusunda yardım

Merhaba Katı yakıtlı bir termik santralin İnşaatı aşamasında çalışıyorum. burdaki tesisimizin bacası için CEMS (SEÖS) cihazlarını kurduk. Bu Cihazlar İçin bir dosya oluşturmam gerekiyor. SEÖS Tebliğine baktım yalnız çok açıklayıcı olmadığı için kafamda birşeyler şekillenmedi. Bu dosya hakkında bilgisi olan , nasıl oluşturulduğunu bilen, yada elinde bir örneği olan varsa ve yardımcı olursa...