• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Koi çok yüksek

Enderman

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kurumsal
Tesisimize yağlı alkali su ve asidik karakterli su gelmekte . Biyolojik havuzumuzda koi yi nasıl düşürebiliriz ? Teşekkürler .

Merhaba, Biyolojik arıtmaya yada kimyasal arıtmaya gerek kalmadan hem suyunu arıtın hem de arıttığınız suyu geri kullanın.Yani Sıfır Deşarj yapalım.Özellikle yağlı atıksular için tesislerimiz mükemmel sonuç vermekte..İlgilenirseniz memnniyetle yardımcı olmaya çalışırız...emrah@cgdepurturkey.com mail atabilirsiniz

@Enderman Biyolojik arıtmaya girmeden önce kimyasal arıtma yapılıp koi oranı düşürülebilir. Böylece eklenecek kimyasalla da ph dengelenebilir.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Yukarıdaki linkteki dokümanı bir incele. Testler yaparak hangi kimyasalın ne kadar verimli olacağını belirleyebilirsin.

@H.Yet Biraz detay geçeyim , alkali havuzundan ve asit havuzundan gelen sular , nötralizasyon havuzuna alınarak ph 7,5 - 8,5 aralığına getiriyorum . Ph ayarlandıktan sonra hızlı karıştırıcı ile koagülant kimyasalı ile koagülasyon ve sonrasına polielektrolit ile flokülasyon yapıp çökeltme havuzuna alınıyor . Sonra daf sıyırıcıdan tekrar yağ sıyrılıp biyolojik havuza geçiyor. Şuanda bakterilerim öldü sanırım suyun rengi siyah renk ve kokuyor. Bakteri ekimi yapılıp hava vereceğim bundan sonra sürekli . Tecrübe konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

@Enderman Ben ne zamandır arıtma işlemlerini yapmıyorum. Bu nedenle de doğru bilgiler veremeyebilirim ama bana göre bekletme süreleri incelenmeli. Kimyasal arıtmada bekletme süresi fazla olması istenilmez. Bakteriler bu nedenle de ölmüş olabilir.

Merhaba Ender Bey,
Bahsettiğiniz sorun ile ilgili firmamızda birçok çalışmalarımız oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoparkında kurulmuş ve sıvı atıklara özel çözümler üreten bir arge firmasıyız. Firmamız ile ilgili ayrıntı bilgiye
adresinden ulaşabilirsiniz. Karşılaştığınız sorunlar

Merhaba Ender Bey,

Karşılaştığınız sorunlar ile ilgili daha önce firmamızda bir çok çalışmamız oldu. Firmamız Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoparkı DEPARK'ta kurulmuş ve sıvı atıklara özel çözümler sunana bir firmadır.
adresinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Karşılaştığınız sorun ile ilgili detaylı bilgileri kerim.doyuran@envinova.com.tr adresine gönderebilirseniz size yardımcı olabileceğimize inanıyorum.

ARGE firması olduğumuz için daha çok sizin atığınıza ve sizin yönlendirmelerinize göre istediğiniz seviyelere değerlerinizi indirmeye çalışıyoruz. Bu sadece KOİ için değil olası diğer yüksek değerleriniz içinde geçerli. En son çelik sanayinin lider firmalarından biri ile yaptığımız çalışmada KOİ değerlerinde yaklaşık %90 iyileşme sağlayarak KOİ değerlerini 200 mg/L değerlerine indirebildik. Çalıştığımız diğer firmaların örneklerinde de buna benzer verimler elde ettik. Aynı zamanda bu firmanın demir değerleri ile ilgili de sorunları bulunuyordu bu değeride 0,1 ppm seviyelerine indirebildik. Sizden de atık örneği alabilirsek üzerinde çalışmayı isteriz.

@Wtcp
Kimyasal arıtma yaparak koagülasyon ve flokülasyon akabinde çökeltme havuzunda bekletme sonucu çıkan suyun KOİ si giren suyun KOİ si ile yarı yarıya . % 50 verim sağlayabiliyoruz.

@Enderman
Çok güzel. Peki kullandığınız kimyasallar nelerdir ve kaç ppm seviyelerinde dozlamalarla %50 giderim verimi elde edebiliyorsunuz?

@Enderman

DAf Ünitesini Yanlış Yerde Kullanıyorsunuz. Eğer Giriş Suyunu Daf Ünitesine Alırsanız ve Hatta Yardımcı Kimyasal'da Kulanırsanız Sorununuz Çözülür Büyük Olasılıkla... Mevcut Pozisyonunda'da Verim Alabilirsiniz Yardımcı Kimyasalla Ancak Maliyet Artar Diğer Türlü Kimyasal Tüketimide Düşecektir.