Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KOI Metod seçimi

Konu, 'Mesleki Deneyimleriniz' kısmında cevreciyiz tarafından paylaşıldı.

1. cevreciyiz

cevreciyiz CMNet Üyesi

METOD SEÇİMİ

Açık geri soğutma metodu yada açık refluks metodu numune miktarının fazla olması durumunda atık su analizlerinde oldukça geniş bir uygulama alanına sahiptir.Kapalı soğutma metodu yada kapalı reflüks metodu metal tuzu reaktifleri için oldukça ekonomiktir. Daha kısa zamanda daha çok analiz yapma imkanı sağlar.Analiz metodlarında doğru ve tekrarlanabilir metodların elde edilmesi için numunelerin analiz yapımı sırasında homojenizasyonu gerekmektedir. 2000 mg/lt Cl- konsantrasyonundan fazla numuneler için tuzlu sular için geçerli KOİ ölçme tekniğini kullanınız.

KOI Metod seçimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. baca-filtre seçimi

arkadaşlar, bir alüminyum fabrikasının bacasının filtre seçiminde nelere dikkat edilmeli?? emisyon ölçümü yapıldıktan sonra mı karar verilir?? not: bana jet tipi filtre mi kullanmalıyız yoksa başka bir şey mi diye soruldu ancak ben arıtma işiyle ilgileniorum ve hava kirliliği konusunda fazla bilgim yok... yardımcı olursanız sevinirim....
  2. KOI Normalite Seçimi

NORMALİTE SEÇİMİ KOİ Tayininde Normalite seçiminde iki önemli husus oksidasyon gücü ve duyarlılık ile hesaplama kolaylılığıdır. Yapılan testler açık refluks metodunda 0.25 M FAS titrantı ve 0.0417 M K2Cr2O7 standardının yeterli duyarlılığı sağladığı ve aynı şekilde kapalı refluks metodnda ise 0.0167 M K2Cr2O7 standardı ve 0.1 M FAS Titrantı yeterli olduğunu göstermektedir. Düşük KOİ numuneleri...
  3. Su filtrelerinin seçimi

En Uygun Su Filtresi Seçimi İçin İspanya'da Yapılmış Bir Deneyin Yöntemi Renkli sayfalar ile güzelce düzenlenmiş broşürlerde su filtreleri çok güzel ve çok etkili görünür. En doğru filtreyi bulmak için ise yatırımcının tekniğe uygun testlere zaman harcaması gerekir. Tarımsal sulama konusunda uzun yıllardır büyük yatırımlar yapan İspanya’da, 23.000 m3/saat (6,4 m3/saniye) debideki bir sulama...
  4. Su alma yapılarında boru seçimi?

değerli meslektaşlarım her hangi bir kuyudan sondajla yeşil alan sulaması için, su çekildiğinde, uygun boru çapını, sulamanın verimli olması için boru uzunluğunu, yük kayıplarını, nasıl hesaplayabiliriz(kot farkı yok) , sizden bu konuda yardım istiyorum bir bölgenin mevcut çekilmiş sulama hattının hesaplarını yapıp verimliliğini hesaplayıp güncellemem gerekmektedir. bu konuda yardımcı olacak...