Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Koi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında mervedağhan tarafından paylaşıldı.

1. mervedağhan

mervedağhan CMNet Üyesi

Meehaba arkadaşalar biyolojik atıksu arıtma tesisimizde 1 haftadan beri koi değerimiz 103 107 108 olarak değişiyor. Önceden 30 ve 50 arasında olurdu bu artışın sebebi ne olabilir? Buarada soracak arkadaşalar olabilir giriş ve çıkış koi değerimize şuanlık bakabilme olanağım yok malesef. (Bu söylediğim değerleri sais kabininden bakıyorum cihazlar ölçüyor)

2. mervedağhan

mervedağhan CMNet Üyesi

3. Cem Yılmaz

Cem Yılmaz CMNet Üyesi

Atık su kaynağı nedir? Tablonuz nedir?

mervedağhan bunu beğendi.
  4. mervedağhan

mervedağhan CMNet Üyesi

evsel atıksu arıtma tesisi tablo 21.3

:kötü::kötü:

5. DEMET AKMAN

DEMET AKMAN CMNet Üyesi

slm,

mevsimler geçişlerde ısı farkı O2 değişimleri vs gibi sebeplerde dalgalanmalar olabilir diye biliyorum. sınır değerleri zorlamadığı sürece bence müdahale etmenize gerek yok. takip etmeye devam edin ve biraz kaynak araştırması yapın derim ben. kolay gelsin

6. kubiay DUMAN

kubiay DUMAN CMNet Üyesi

@mervedağhan Bu sorduğunuz sorunun o kadar çok farklı sebebi olabilir ki hangi birini sayalım ?
    Tesise daha kirli bir su geliyor olabilir.
    Gereğinden fazla geri devir yada daha az geri devir yapıyor olabilirsiniz
    Yeterli derece oksijen gelmiyor olabilir
    Debiniz artmış bundan dolayı kirlilik yükünüz artmış projelendirilenden daha fazla kirlilik yükü geliyor olabilir
    Fazla oksijen veriyor bu yüzden verimli çöktürme olmuyor olabilir
    Çamur yaşınız genç veya daha fazla olabilir.
    C/N/P oranını sağlamıyor olabilir yani ortamdan yeteri kadar azot ve fosfor olmayabilir.

Yani varda var... daha fazla bilgi vermelisiniz. Yoksa bu soruya kimse cevap veremez

Cem Yılmaz ve mervedağhan bunu beğendi.