Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kompost tesisleri mevzuat

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

 1. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  bir kompost tesisi yapılacağı zaman uyulması gereken yaptırımlar kurallar nelerdir? Türkiye'nin ve AB birliğinin hangi yasal düzenlemeleri bulunmaktadır. ingilizce veya türkçe kaynak olabilr. kurulmakta olan yeni kompost tesisleri var mı?bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa çok sevinirim.:eek:
   
 2. Rıdvan Gödel

  Rıdvan Gödel CMNet Üyesi

  Kompost tesislerinin yapımında Katı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği'nin 6. bölümü ve ÇED Yönetmeliği'nde günlük kapasitesi 100 tondan fazla olanlar Ek-I e az olanlar Ek-II'ye tabidir. Bildiğim kadarıyla şuan uygulamada olan yönetmelikler bunlar ...
   
 3. Tolgay Doğan

  Tolgay Doğan CMNet Üyesi

  Arkadaşlar, kompost üretim tesisi uygunluğu almam gerekiyor, bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?
   
 4. Kadriye Yıldız

  Kadriye Yıldız CMNet Üyesi

  Tam olarak neyi kastediyorsunuz?
   
 5. Kadriye Yıldız

  Kadriye Yıldız CMNet Üyesi

  Ekte Türkiy'deki yasal düzenleme ektedir.
   

  Ekli Dosyalar:

 6. Tolgay Doğan

  Tolgay Doğan CMNet Üyesi

  Lisans almam gereken (daha dogrusu lisans almamin gerektiğini düşündüğüm) bir kompost tesisine danismanlik veriyorum. gfb başvurusu yaptim ama kompost tesislerine lisans alinmadigi, bi proses ozeti ile bakanliaga basvuru yapilip uygunluk yazisi almanin yeterli oldugunu konusunda basvuruma red geldi. bu konuda yardim istiyorum. yolladiginiz yönetmelikleri inceleyecegim. tesekkür ederim.
   
kompost tesisleri mevzuat konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Yüksek Kaliteli Kompost

  Dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz.
 2. Kompost Tesisleri

  Merhaba arkadaslar ; sitenizi bir arkadasim tavsiye etti, basarilar diliyorum öncelikle.. Bi sorum olacaktı sizlere..Türkiye'deki kompost tesislerinin yerlerini öğrenmem bildiklerinizi paylaşırsanız cok sevınırım.. kolay gelsın..
 3. Reaktörde Kompost Tesisi

  Ayrı toplamanın yaygınlaşmasıyla uyumlu olarak 2015 yılında tam kapasiteli kompost tesisi devreye alınır. Tam kapasiteli kompost tesisinde atıklar, reaktörde kompostlaştırma metodu kullanılarak geri kazanılır. Bu metotta kompostlaştırma kapalı bir ortamda gerçekleşir. Genellikle reaktörde kompost metodu, yığın metodunda olgunlaştırma ile sona erer. Aktif evrede reaktörde kompost,...
 4. kompost tesisi ekipmanları

  merhaba arkadaşlar; bana kompost tesisi ekipmanları lazım yani hangi makinaları ben nerden bulabılırım nerden satın alabılırım bır fırma yada sıte adı onerebılır mısınız ben oradan bakım? acil lazım teşekkür ederim şimdiden..