Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kompost Tesisleri

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında egric tarafından paylaşıldı.

1. egric

egric Misafir

Merhaba arkadaslar ; sitenizi bir arkadasim tavsiye etti, basarilar diliyorum öncelikle..

Bi sorum olacaktı sizlere..Türkiye'deki kompost tesislerinin yerlerini öğrenmem bildiklerinizi paylaşırsanız cok sevınırım..

kolay gelsın..

2. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Hoşgeldiniz, öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Benim bildiğim lisanslı firma olarak,

133GDTL2007 Kompozit 18.10.2007 18.10.2010
    YEKASAN YENİDEN KAZANMA SAN. VE TİC. AŞ.
    Kemalpaşa Organize Sanayi BölgesiUlucak Kırovası Mevkii İZMİR
    Mahir AKINCI
    02328777698 02328777699
    1.986 ton/yıl

234GDTL2009 Kompozit 23.03.2009 23.03.2012
    RETEK SELÜLOZ GERİ KAZANIM ENDÜSTRİSİ SANAYİ VE TİC. A.Ş.
    Yeni Sanayi Mahallesi Sanayi Sitesi F1 Blok Karşısı Nazilli/AYDIN
    Salih ERDENSOY
    0 256 316 13 00 0 256 316 13 01

AMBALAJ ATIKLARI LİSANSLI FİRMALARIN HEPSİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

3. Veysel Kılıç

Veysel Kılıç Genel Yönetici

merahaba ;

Türkiyede ilk yapılan ve halen faailyette bulanan istanbul avrupa yaksında kemerburgaz katı atık düzenli depolama tesisi yanındaki İÇTAŞ A.Ş. kurduğu kemerburgaz kompost tesisi mevcuttur. halen işletilmektedir. fırsatınız ve imkanınız varsa gezmenizi tavsiye ederim. saygılar.

4. Bbakır

Bbakır CMNet Üyesi

Şenol YILDIZ, Esra ÖLMEZ, Alpaslan KİRİŞ adlı araştırmacıların KOMPOST TEKNOLOJİLERİ VE İSTANBUL’DAKİ UYGULAMALARI İSTAÇ A.Ş Haziran 2009 da bir sempozyumda yaptıkları sunumda •İstanbul, İzmir, Antalya, Mersin, Kemer, Giresun, Turgutlu, Edirne ve Yalova
    •olmak üzere dokuz kompost tesisi olduğu bildirilmiştir. Nazilli ile birlikte 10 olduğunu söyleyebiliriz.

.

5. Nermin Tuğralı

Nermin Tuğralı CMNet Üyesi

biosun katı atık diye bir yer de var diye biliyorum.

6. zafer_gurkan

zafer_gurkan CMNet Üyesi

biosun pamukova entegre katı atık tesisinde de kompost üretilmektedir 2014 yılı içinde de Biosun Bilecik Belediyeler Birliği Entegre KAtı Atık Yönetim Tesisi kurulacaktır. bilgilerinize

Kompost Tesisleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yüksek Kaliteli Kompost

Dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz.
  2. Kompost ve Kompostlaştırma Hakkında Özlü Bilgiler

Kompost biyokimyasal olarak ayrışabilir çok çeşitli organik maddelerin organizmalar tarafından stabilize edilmiş, mineralize olmuş ürünlerdir. Kompostlaştırma, mikroorganizma adı verilen ve çoğunluğu gözle görülmeyen canlıların, ortamın oksijenini kullanarak çöp içerisindeki organik maddeleri biyokimyasal yollarla ayrıştırmasıdır. Bu olayın gerçekleşebilmesi için çöp kütlesindeki su içeriğinin...
  3. kompost tesisleri mevzuat

bir kompost tesisi yapılacağı zaman uyulması gereken yaptırımlar kurallar nelerdir? Türkiye'nin ve AB birliğinin hangi yasal düzenlemeleri bulunmaktadır. ingilizce veya türkçe kaynak olabilr. kurulmakta olan yeni kompost tesisleri var mı?bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa çok sevinirim.:o
  4. Reaktörde Kompost Tesisi

Ayrı toplamanın yaygınlaşmasıyla uyumlu olarak 2015 yılında tam kapasiteli kompost tesisi devreye alınır. Tam kapasiteli kompost tesisinde atıklar, reaktörde kompostlaştırma metodu kullanılarak geri kazanılır. Bu metotta kompostlaştırma kapalı bir ortamda gerçekleşir. Genellikle reaktörde kompost metodu, yığın metodunda olgunlaştırma ile sona erer. Aktif evrede reaktörde kompost,...
  5. kompost tesisi ekipmanları

merhaba arkadaşlar; bana kompost tesisi ekipmanları lazım yani hangi makinaları ben nerden bulabılırım nerden satın alabılırım bır fırma yada sıte adı onerebılır mısınız ben oradan bakım? acil lazım teşekkür ederim şimdiden..