Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kömür çeşitleri

Konu, 'Enerji Kaynakları' kısmında Tuğba Cabi tarafından paylaşıldı.

 1. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  TÜVENAN KÖMÜR: Tüvenan kömür, bir kömür ocağından çıkarılıp hiçbir işleme tabi tutulmayan ham kömürdür.
  KRİBLE KÖMÜR: Krible kömür, ayıklama ve eleme işlemine tabi tutulmuş tüvenan kömürdür.

  ELENMİŞ KÖMÜR: Elenmiş kömür, belli delik aralıklı eleklerden elenmiş ve belli boyut sınırları arasında sınıflandırılmış kömürdür.

  TEMİZLENMİŞ KÖMÜR: Temizlenmiş kömür, yaş veya kuru bir sistemle temizleme işlemi görmüş kömürdür.

  YIKANMIŞ KÖMÜR: Yıkanmış kömür, yaş bir temizleme işlemi görmüş kömürdür.


  Burada sormak istediğim;yaş bir temizleme işlemi görmüş değil de kuru sistemle temizlenmiş kömür pazarlayan yerler var mı?
   
 2. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Kömür yıkandığından dolayı daha ağır oluyor ve tabiri yerindeyse suya para veriyorsunuz.Yıkanmadan piyasaya sürülen yerler var mıdır bunu merak ediyorum..
   
Kömür çeşitleri konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Özgeçmiş Çesitleri ve Birbirlerine Göre Avantajları / Dezavantajları

  3 temel özgeçmiş hazırlama formatı vardır; * Kronolojik Özgeçmiş * Fonksiyonel Özgeçmiş * Hedefe Yönelik Özgeçmiş Aşağıda bu üç özgeçmiş formatı ve onların hangi durumlarda kullanılmalarının yararlı olacağına dair geniş bir açıklama bulacaksınız. [SIZE="2"]A. KRONOLOJİK ÖZGEÇMİŞ En yaygın kullanılan özgeçmiş formatıdır. Eğitim ve iş tecrübesi ile ilgili...
 2. Linyit kömür madeni

  Arkadaşlar danışmanlığını yaptığım - Kömür madeninde 163 kişi çalışmakta - Sıvı atıklarını köy kanalizasyona vermekteler. - Ocaktan çıkan suların dinlendirmesi için iki gözlü havuz yapılmış - Araç ve makinelerin bakım ve onarımını servislerde yaptırıyorlar - İki tane jeneratörleri var - Kömürleri tesiste paketliyorlar . - İl müdürlüğü tesise 2007 yılında emisyondan muaf olduklarına dair yazı...
 3. Kömür Cürufları

  Arkadaşlar kömür cürufları asfaltlarda dolgu maddesi olarak kullanılabiliyormuş bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilirler mi?
 4. Kömür cürufu

  kömür kazanından çıkan kömür curuflar ne yapılmalı. bunlar için analiz yaptırılmalı mı yaptırılacaksa hangi analiz(ek3 mü ek 2 mi) ? ruhsatlı harfiyat alanlarına verilmesi doğru mudur?