Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"Kömür çözüm değil"

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  slide.jpg

  Aliağa'da yapılması planlanan termik santrale karşı tepkiler büyüyor.. Kimya Mühendisleri Odası Aliağa’da yapılmak istenen termik santrallerin yalnızca Aliağa için değil, İzmir ve Kuzey Ege kıyıları, hatta bölgenin tamamında büyük bir çevresel felaket yaratacağı uyarısında bulundu.

  EGEÇEP, İMECE Derneği, EDP ve TEMA Vakfı temsilcilerinin de destek verdiği açıklamada, Şube Başkanı İrfan İnan, bütün dünyanın temiz ve tükenmez enerji kaynakları peşinde olduğu bir süreçte Türkiye’nin var olan en sorunlu enerji kaynağı olan kömüre yöneldiğine dikkat çekti.

  Çoğu Karadeniz, Ege ve Akdeniz’de olmak üzere 46 yeni kömürlü termik santralin kurulmak istendiğini belirten İnan, Aliağa bölgesinde 19 yıl önce yapılmak istenen termik santralin halkın kararlı mücadelesi ve yargı kararı ile durdurulduğunu hatırlatarak, “O yargı kararlarındaki gerekçeler hâlâ geçerli. Aliağa’da kurulması düşünülen kömürlü santraller kamu yararına açıkça aykırı olacaktır” dedi.

  NTVMSNBC
   
"Kömür çözüm değil" konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Kömür çeşitleri

  TÜVENAN KÖMÜR: Tüvenan kömür, bir kömür ocağından çıkarılıp hiçbir işleme tabi tutulmayan ham kömürdür. KRİBLE KÖMÜR: Krible kömür, ayıklama ve eleme işlemine tabi tutulmuş tüvenan kömürdür. ELENMİŞ KÖMÜR: Elenmiş kömür, belli delik aralıklı eleklerden elenmiş ve belli boyut sınırları arasında sınıflandırılmış kömürdür. TEMİZLENMİŞ KÖMÜR: Temizlenmiş kömür, yaş veya kuru bir sistemle...
 2. Kömür Cürufları

  Arkadaşlar kömür cürufları asfaltlarda dolgu maddesi olarak kullanılabiliyormuş bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilirler mi?
 3. Kömür cürufu

  kömür kazanından çıkan kömür curuflar ne yapılmalı. bunlar için analiz yaptırılmalı mı yaptırılacaksa hangi analiz(ek3 mü ek 2 mi) ? ruhsatlı harfiyat alanlarına verilmesi doğru mudur?