Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kömür kurutma ve yıkama tesisleri ptd

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında Meril San tarafından paylaşıldı.

1. Meril San

Meril San CMNet Üyesi

Kömür yıkama ve kurutma tesisleri rapor hazırlayacağım ÇED Yönetmeliği hangi kapsamında değerlendirmem lazım Ek-2 madde.49 ) e) Cevher hazırlama tesisleri mi yoksa f) Cevher zenginleştirme tesisleri (Ek-1’de yer almayanlar) mi ? Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Herkese iyi çalışmalar...

Kömür kurutma ve yıkama tesisleri ptd konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kömür Depolama, Eleme ve Briketleme Tesisleri ile ilgili iş termin planı

kömür depolanan tesisler için iş termin planı hazırlayan var mı? benimle paylaşabilir mi?
  2. Çamur susuzlaştırma/kurutma hk.

ayda ortalama 70 kg yılda 800 kg arıtma çamuru çıkan bir paket arıtma tesisinde (evsel nitelikli biyolojik arıtma tesisi) çamuru susuzlaştırma/kurutma için en uygun sistem sizce hangisidir uygunluk(ekonomik,işletmesi kolay v.b.)
  3. Kömür Yıkama Tesisi Atıksuları

Arkadaşlar merhabalar, kömür yıkama işlemi olan bir tesisim var ve çıkan atıksuların arıtılması konusunda bilgi sahibi olan birisi yardımcı olabilir mi acaba? deşarj izni için ne yapmam geriyor birde bu konuda izleyeceğimiz yol nedir? şimdiden çok teşekkürler..
  4. Tablo 5.9 (Sebze meyve yıkama ve işleme tesisleri) atıksu karakterizasyonu

Dondurulmuş patates üreten bir firma için proje onay dosyası hazırlamak istiyorum. Firma mevcut durumda çalışmıyor ve genelge formatına göre atıksu karakterizasyonu için literatür değerleri ve benzer tesislerin değerlerini kullanmamız gerekiyor. Benzer bir sektörde çalışan veya elinde herhangi bir literatür bilgisi veya ham atıksu analiz sonucu bulunan arkadaşlar var ise geri dönüş yapabilir...
  5. Termal kurutma

Arıtma tesisinde termal kurutma yapan veya kurutma ünitesi üretimi, kurulumu yapan firmalarda çalışanlar var mı? Bilgi verebilirmisiniz.