Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kömür Yıkama Tesisi Atıksuları

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Meril San tarafından paylaşıldı.

 1. Meril San

  Meril San CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhabalar, kömür yıkama işlemi olan bir tesisim var ve çıkan atıksuların arıtılması konusunda bilgi sahibi olan birisi yardımcı olabilir mi acaba? deşarj izni için ne yapmam geriyor birde bu konuda izleyeceğimiz yol nedir? şimdiden çok teşekkürler..
   
 2. hanvey1105

  hanvey1105 CMNet Üyesi

  geri devir yapmayı denediniz mi?
   
 3. Seçkin Veral

  Seçkin Veral CMNet Üyesi

  tasarım parametreleri önemlidir. Tahminimce çökebilen ve askıda kalan katı madde içeriği vardır. Dolası ile fiziksel bir proses ilk etapta size baya bir yol aldıracaktır. Tabi ilk önce arıtılabilirlik analizi yapılması gerekmektedir. En doğru proses ve teknolojiyi ondan sonra tanımlayabiliriz. Ama çöktürme ilk aklıma gelen pratik bir çözüm.
   
Kömür Yıkama Tesisi Atıksuları konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Kömür çeşitleri

  TÜVENAN KÖMÜR: Tüvenan kömür, bir kömür ocağından çıkarılıp hiçbir işleme tabi tutulmayan ham kömürdür. KRİBLE KÖMÜR: Krible kömür, ayıklama ve eleme işlemine tabi tutulmuş tüvenan kömürdür. ELENMİŞ KÖMÜR: Elenmiş kömür, belli delik aralıklı eleklerden elenmiş ve belli boyut sınırları arasında sınıflandırılmış kömürdür. TEMİZLENMİŞ KÖMÜR: Temizlenmiş kömür, yaş veya kuru bir sistemle...
 2. Kömür kurutma ve yıkama tesisleri ptd

  Kömür yıkama ve kurutma tesisleri rapor hazırlayacağım ÇED Yönetmeliği hangi kapsamında değerlendirmem lazım Ek-2 madde.49 [FONT=Verdana]) e) Cevher hazırlama tesisleri mi yoksa [FONT=Verdana]f) Cevher zenginleştirme tesisleri (Ek-1’de yer almayanlar) mi ? Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. [FONT=Verdana]Herkese iyi çalışmalar...
 3. Kömür cürufu

  kömür kazanından çıkan kömür curuflar ne yapılmalı. bunlar için analiz yaptırılmalı mı yaptırılacaksa hangi analiz(ek3 mü ek 2 mi) ? ruhsatlı harfiyat alanlarına verilmesi doğru mudur?
 4. Deri sanayi atıksuları arıtma tesisi boyutlandırması

  Merhaba arkadaşlar, deri sanayi atıksuları arıtma tesisi boyutlandırmasıyla ilgili bir proje hazırlıyoruz, Elinde yapılmış proje vs yardımcı kaynak olan var mı acaba???
 5. Toprak yıkama tesisi / soil washing plant

  Arkadaşlar, Türkiye'de toprak kirliliğinin kontrolü amacıyla kurulmuş/kurulması planlanan toprak yıkama tesisi bildiğim kadarıyla yok. Konu ile ilgili farklı cevabı ya da bilgisi olanların paylaşımlarını rica ederim. İyi çalışmalar diliyorum.