Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kömürün Depolanması

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Mustafa Parlayıcı tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Parlayıcı

Mustafa Parlayıcı CMNet Üyesi

kömürün depolanmasıyla ilgili yerli kömür illa kapalı alanda mı depolanmalı lütfen yardım edin :(

2. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

merhabalar; ısınmadan kaynaklı hava kirliliği kontrolü yönetmeliğine göre yerli ve ithal kömürün torbalanması gerektiği yazıyor. Yine aynı yönetmelikte verilen eklerde kömürün genel özelliklerini belirten bir form hazırlamanız gerekiyor. bu görüşten yola çıkacak olursak bence kömürün kapalı yerde ve yine genel özellikleri yazılı şekilde saklamanız gerekiyor diye düşünüyorum.

Fatih Közen bunu beğendi.
  3. Mustafa Parlayıcı

teşekkürler ilgilendiğiniz için. benim kapalı alanım yeterli olmuyor açık alanda depolamakta sıkıntılı bir çözüm lazım ama nedir?

4. hepaistos

hepaistos CMNet Üyesi

5. Mustafa Parlayıcı

yardımınız için çok teşekkür ediyorum arkadaşlar :)

6. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Arkadaşlar lütfen konu başlıklarına yardım istiyorum vb konu içeriğini çağrıştırmayan başlıklar koymayınız. Kullanıcı Sözleşmesini tekrar gözden geçirmenizde fayda var.

Kömürün Depolanması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Katı Artıkların Depolanması

Atık mı, Artık mı? Ben artık diyorum, yemek yediniz, hepsi bitmedi, kalan nedir? Atık mı, artık mı? Yemek arttı deriz değil mi, yemek artığını biz çöpe de atabiliriz, evde hayvanımız varsa ona yesin diye verebiliriz, değerlendiririz. Bu artık değerlendirilmesi, artıkların biyolojik olarak geri kazanılmasıdır. Çöp bidonuna atarsak atıktır, atık olabilir, ama atıklar ille de artık değildir....
  2. Katı Artıkların Depolanması - Prof. Dr. Ertuğrul Erdin

Katı Artıkların Depolanması Prof. Dr. Ertuğrul Erdin Atık mı, Artık mı? Ben artık diyorum, yemek yediniz, hepsi bitmedi, kalan nedir? Atık mı, artık mı? Yemek arttı deriz değil mi, yemek artığını biz çöpe de atabiliriz, evde hayvanımız varsa ona yesin diye verebiliriz, değerlendiririz. Bu artık değerlendirilmesi, artıkların biyolojik olarak geri kazanılmasıdır. Çöp bidonuna atarsak...
  3. Mazot Taşınması Depolanması Hakkında?

Arkadaşlar mazotun ve benzinin nasıl taşınacağı ve depolama şartları hakkında elinde döküman, talimat yada prosedür olan var ise yardımcı olursa memnun olurum... Ayrıca var ise mazot ve benzinin tehlikeleri..
  4. Basınçlı gaz tüplerinin kullanımı ve depolanması

Basınçlı gaz tüplerinin kullanım ve depolanmasında dikkat edilecek önlemler ile ilgili karikatür içerikli bir pano hazırlıyorum. Elimde bir örnek var ama çözünürlüğü düşük ve renksiz olduğu için isteğimi karşılamıyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
  5. Tehlikesiz atık depolanması

Selamlar, Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'nde; MADDE 8 – (1) Tehlikesiz atık üreticisi, b) Tehlikesiz atıklarını tesis sınırları içinde veya sanayi bölgelerinde belirlenecek alanlarda, sızdırmaz, emniyetli konteynır ve benzeri içerisinde veya geçirimsizliği sağlanmış alanlarda birbiriyle karıştırmadan ve tehlikeli atıklardan ayrı geçici olarak muhafaza etmekle,...