Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Konserve endüstrisi atıksuyu arıtma tesisi bitirme çalışması

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Sefa Kaç tarafından paylaşıldı.

 1. Sefa Kaç

  Sefa Kaç CMNet Üyesi

  Arkadaşlar uzun çalışmalarım sonucu tamamlamış olduğum konserve endüstrisi atıksuyu arıtma tesisi proje yapımı ve autocad çizimleri ile birlikte gönderiyorum.

  sakarya üniversitesi çevre mühendisliği bölümünde okuyan arkadaşlarıma prof.dr.recep ileri hocamızın vermiş olduğu bitirme çalışmasıdır.
   

  Ekli Dosyalar:

  Fatma Sena, Sadık Güven ve bilge bunu beğendi.
 2. burcins

  burcins CMNet Üyesi

  Merhaba.. 400 m3/gün debili domates salçası ve konservesi üretimi endüstrisinde domatesin toplanmasıyla gelen kum ve millerin alınması için ön çöktürme tankı dizayn etmem gerekiyor ancak debi çok düşük olduğu için literatüre uygun bir şekilde hesap yapamıyorum. (Metcalf & Eddy e göre en az uzunluk = 15 m - genişlik = 3 m - derinlik = 3 m olması gerekiyor.) Eğer dairesel yaparsam literatüre uygun bir hesaplama ortaya çıkıyor.. Ancak benim dairesel değil de dikdörtgen bir ön çökeltme tankı hesaplamam gerekiyor.. Bunun gibi düşük debilerde nasıl bir hesaplama yapılabilir daha doğrusu neye dayandırılarak bu hesap yapılabilir?? Yardım ederseniz çok sevnirim.
   
 3. mustika

  mustika CMNet Üyesi

  teşekkürler...
   
Konserve endüstrisi atıksuyu arıtma tesisi bitirme çalışması konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Konserve Endüstrisi Arıtma Sistemi projesi

  fikir edinilebilecek bir proje rapor örneği..
 2. bira ve şarap endüstrisi atıksu arıtma tesisi

  alkollü içeceklere ait arıtma tesisinin akım şeması uygulanan prosesler hakkında paylaşımlarınızı acil olarak rica ediyorum.
 3. Maya endüstrisi arıtma tesisi

  maya endüstrisi çıkış atıksularının arıtma tesisinin şematik gösterimi yada anlatımı hakkında dökümana ihtiyacım var.En kısa zamanda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
 4. Şeker endüstrisi atıksuyu

  Şeker endüstrisi atıksuyu arıtımıyla ilgili proje yada bilgisi olan paylaşabilir mi? çok acil lazım... Şimdiden teşekkürler..
 5. Kozmetik endüstrisi atıksuyu

  Arkadaslar kozmetik sanayi endüstrisi atıksuyu ile ilgili bilgi istiyorum sizlerden.elinizde türkçe yada ingilizce makaleler varmı yardımlarını acil bekliyorumm