Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Koordinatör çevre mühendisi (görevlisi)

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Nihal Ş. Aksoy tarafından paylaşıldı.

1. Nihal Ş. Aksoy

Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

Koordinatör Çevre Görevlisini Sisteme nereden ve nasıl yüklüyoruz bilgisi olan var ise paylaşabilirse memnun olurum. Teşekkürler.

0312 410 18 65 Yalçın KARACA
    İlgili kişi ile yapmış olduğum görüşmeye istinaden bu bilgileri sizinle de paylaşmak istedim

Koordinatör Çevre Mühendisi ve diğer tüm ilgili bilgilendirme işlemlerini yapabileceğimiz yeni sistemin 15-10 günlük bir süre içerisinde tamamlanacağı, bu süre zarfında yapabileceğimiz başka birşey olmadığı, sistemin tamamlanması ile de Çevre Danışmanlık firmalarının yeterliliği ile ilgili evrakın bu sisteme yüklenebileceği bilgisini kendisinden edindim. SGK hizmet dökümü ve çalıştığınız işyerlerinden alacağınız resmi nitelikli yazıyı yükleyerek çalışmışlığınızı bildirmiş oluyorsunuz.

http://www.csb.gov.tr/db/ced/icerikbelge/icerikbelge74.pdf

Fatih Özcan ve KaanDogukan bunu beğendi.
  2. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

peki bu yılbaşı öncesinde Çevre Görevlisi Belgesi başvurusu yapanlar içinde bir bilgi paylaştılar mı? daha önce yılbaşından önce başvurunuzu yapın demişlerdi.

3. Nihal Ş. Aksoy

Çevre Görevlisi Belgesi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşımımız olmadığı için bir yanıt veremeyeceğim.

4. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

az önce öğrendiğim kadarıyla, yılbaşı öncesi başvuranların çoğu kabul edilmiş ancak Genel Müdür yardımcısında imza da olduğu için belgeler yayımlanmamış.

Nihal Ş. Aksoy bunu beğendi.
  5. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

31.12.1013 tarihinde çevre görevlisi belgesini alanda var, 30.12.2013 tarihinde çevre danışmanlık yeterlilik belgesi alanda var.

25 kasımdan sonrada yeterlilik belgesi kabul edilmiş olan 2o firma, 31 aralık tarihinde çevre görevlisi belgesi onaylanmış olan kişi 76

Gülin Ç. bunu beğendi.
  6. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

Koordinatör çevre görevlisinin avantajı nedir? sadece danışmanlıklarda mı faydası var?

7. Nihal Ş. Aksoy

Linki güncellemekte fayda var!
    http://www.csb.gov.tr/db/ced/webicerik/webicerik441.pdf

8. Eylül Terzi

Eylül Terzi CMNet Üyesi

Arkadaşlar yeni yönetmelik kapsamında koordinatör olacak kişinin 5 yıllık deneyiminin olduğunun anlaşılabilmesi için önceki çalışmış olduğu kurumlardan alınacak resmi nitelikli yazı örneği bulunan var mı acaba?

9. morgul

morgul CMNet Üyesi

SİSTEMDE YÜKLÜ OLAMAYAN ANACAK KOORDİNATÖR VASIFLARINA SAHİP BİRİ KOORDİNATÖR YERİNE İÇ TETKİK VS YAPABİLİR Mİ?

10. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

koordinatör çevre görevlisi nasıl olunur

11. Coşkun Demiral

Coşkun Demiral CMNet Üyesi

en az 3 (üç) yıllık mesleki tecrübeye sahip kişiler

Evrem Yeşil bunu beğendi.
  12. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

teşekkür ederim . okudum ama gözümden kaçmış galiba tekrar okuyacam.
    Sağolun:)

13. morgul

morgul CMNet Üyesi

sistemde koordinatör olarak gözükmeyen, ancak koordinatör olabilecek öz. taşıyan biri koordinatör uygun olmadığında koordinatör yerine vekillik edebilir mi

14. H. Mustafa Pekçetin

H. Mustafa Pekçetin CMNet Üyesi

Sistem müsaade eder mi bilmiyorum ama Çevre Görevlisi Tipi seçerken vekilllik edecek kişiyi de 3 yıllık koordiantör olarak seçin. 2 koordinatör birden olsun (durumunu sayenizde bizde öğrenmiş olalım.)

15. morgul

morgul CMNet Üyesi

o şekilde olamıyor çünki vekillik eden kişi sistemde 2 yıllık ve daha fazla deneyimli olarak atanmış durumda. iki yıllık başka bir çalışan olsa belki iki koordinatöre müsade eder.

16. burhaneddin

burhaneddin CMNet Üyesi

Koordinatör çevre mühendisi olabilmek için çevre görevlisi olarak mı 3 sene çalışmış olmak gerekiyor(belge sistemde 3 durmalı mı?), yoksa çevre mühendisi olarak çalışmak yeterli mi?

17. OSMAN EROĞLU

OSMAN EROĞLU CMNet Üyesi

burhaneddin bey çevre mühendisi olarak 3 sene çalışmış olmanız yeterli. yani yatan sgk primi çevre müh. olarak yatmalı. illa çevre görevlisi olacak diye bir kural yok.

burhaneddin bunu beğendi.
  18. burhaneddin

burhaneddin CMNet Üyesi

anladım teşekkürler osman bey

Koordinatör çevre mühendisi (görevlisi) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre mühendisi /çevre görevlisi bulundurma

Merhaba Arkadaşlar İçinden tam olarak çıkamadığım bir konuda sizlerden yardım istiyorum. Çalışmakta olduğum firma Organize sanayi bölgesinde yer alan genellikle depolama tankları, tank sistemleri, borulama işleri yapan bir firmayız. Fabrikamızda bu sistemler için gerekli metal parçalar hazırlanıp montajın yapıldığı sahalara gönderilmektedir. Fabrikamız demir sacların, parçaların kesimi,...
  2. Çevre görevlisi `değil` çevre mühendisi`!!!

http://www.cmo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=88683&tipi=17&sube=0 Bazı üniversitelerin adını listede göremedim!!! Biz aşağıda imzası olan Çevre Mühendisliği Bölümleri, Çevre Mühendisi Öğretim Üye ve Görevlileri, 03/12/2012 Tarihinde taslak halinde yayımlanan "Çevre Görevlisi ve Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik" ile ilgili olarak mezunlarımızın mesleki hakları...