Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Köpük kırıcı

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında E. Arslan tarafından paylaşıldı.

1. E. Arslan

E. Arslan CMNet Üyesi

Günlük debisi yaklaşık 50m3 olan endüstiriyel atık su arıtma tesisi için köpük kırıcı ihtiyacım var. Tavsiye edebileceğiniz markalar varsa çok iyi olur. Tabi ekonomik olmasıda önemli. Şimdiden teşekkürler.

2. TecnoB

TecnoB CMNet Üyesi

AntiFoam LG3

3. Bera68

Bera68 CMNet Üyesi

Antifoam olarak araştırma ve denemeler yaptım
    Deneme Endüstiyel + Evsel 2000m3 debili tesis için
    1-Glanapon DA 301
    2-BKG water solution
    3-Abacı Kimya EROL 520
    Tabiki fiyatta önemlidir.Fakat alınma sırasında ürün %aktif oranına , Silikon bazlı olması(yağ bazlı olmaması gerekir) ve arıtım tesislerinde kullandığına dair refarans bilgileri....

Köpük kırıcı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel Atıksuda Köpük Oluşumu

Arkadaşlar kimyasal + klasik aktif çamur prosesi uyguladığımız arıtma tesisimizdeki bakteri tamamen yok oldu. Yeniden bakteri üretebilmek amacıyla evsel atıksuyu bir havalandırma havuzunda endüstriyeli diğer havalandırma havuzuna topladım. Evsel atıksuyla havuzu doldurduktan sonra yeni evsel atıksu girişini endüstriyele bağlayıp diğer havuzda topladığım evsel atıksuyu şekerle beslemeye...
  2. yüzen çamur ve köpük

fabrikada 10m3/sa debiye sahip evsel bir atıksu arıtma tesisinde çökeltme havuzunda yüzen çamur problemim var benden önce tesisle kimse ilgilenmemiş ve gecen hafta çökeltme havuzunun yüzeyinden 50 cm kalınlığında çamur keki aldık. ben bu olay sonunda oksijen miktarını arttırdım bu kez havalandırma havuzunda kahverengi köpük oluşmaya başladı ve çökeltme havuzunda hala yüzeyde çamur var. tamamen...
  3. yangın ekipmanı köpük arabası hk.

köpük arabası ile ilgili bir eğitim vermeyi düşünüyoruz bu konu ile ilgili elinde döküman slayt olan varsa paylaşabilrise sevinirim teşekkürler
  4. Bir baraj için kaç , kamyon - delici - kırıcı - arazöz ve yükleyici gerekir?

ARKADAŞLAR bir baraj için kaç damperli kamyon ,kırıcı, delici , yükleyici gerekir ??? yardım edebilecek arkadaşlar lütfen bilginiz varsa paylaşır mısınız ????
  5. Emülsiyon kırıcı kullanımı

Merhaba arkadaslar salç slop sintine karışımı arıtımı yapılan bir tesiste çalışıyorum seperatörlerle yağı susuzlaştırabiliyoruz fakat emülsiyon halde olan yağ tesiste sıkıntı yaratıyor bunun içinse emulsiyon kırıcı bir kimyasal kullanıyoruz. Kimyasal harika çalışıyor fakat tek bir sorun ortaya çıkıyor bu da koi değerinin normal arıttığımız atık sulardan neredeyse 20 kat fazla olması. Bilgisi...