Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Koruge boru üretimi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Ademnba tarafından paylaşıldı.

1. Ademnba

Ademnba CMNet Üyesi

arkadaşlar koruge boru üreten tesisler ÇKAGİLHY hangi maddesine girer? ben baktım ama bir maddeye ilişkilendiremedim. Deşarj izni alınacak ama ekteki maddelerle ilişkilendiremediğim için faaliyeti tanımlayamıyorum. yardımcı olabilecek var mı acaba?

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Cevap verebilmek için biraz proseslerden ve kullandığınız ham maddelerden, yardımcı maddelerden bahsetmeniz faydalı olabilir diye düşünüyorum.

3. Ademnba

Ademnba CMNet Üyesi

hammaddeler: PE,PVC, PEX ve PP.
    hammadeleri karıştırmak için plastik hammadde mikseri kullanılmakta.
    hammaddeyi eritmek için ekstruder kullanılmakta. (Ekstruder sıcaklığı elektrik enerjisiyle sağlanmaktadır)
    Ekstrudere bağlı boru enjeksiyon ve şekillendirme ve etiketleme üniteleri mevcut.
    Yıllık PE,PP,PEX (granül),ve PVC Kompaunt ihtiyacı 16734 ton/yıl

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bana en mantıklısı bu gibi geldi ama bu bile mantıklı değil aslında ama. Karar veremedim
    4.19 Kimyasalların ve ara ürünlerin işlenmesi (Ek-1 ve Ek-2’de tanımlanmayan faaliyetler için).*

fakat şöyle yapabilirsiniz http://www.firat.com/cevre-ve-is-sagligi/cevre-politikamiz/cevre-bilincimiz adresinde fırat plastik belki bir sosyal sorumluluğunun sonucu olarak çevre mühendislerinin mail adreslerini yayınlamış ve çevre ile ilgili sorularınızı cevaplayabilirler gibi bir şey demişler, bence o kişilere mail atıp sorabilirsiniz diye düşünüyorum.

5. Ademnba

Ademnba CMNet Üyesi

teşekkür ederim fıratın o yazısını görmüştüm. ambalaj atıkları ile ilgili bölümde adresler verildiği için mail atmaya çekinmiştim yine de deneyim bi :) 4.19 ilk başta banada öyle geldi ama mantığım almadığı için bi sizlere danışayım dedim tekrardan teşekkürler

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

En son çare malum bakanlıktan görüş almak :)

7. Ademnba

Ademnba CMNet Üyesi

bu sistem nası işleyecek çok merak ediyorum :)))

Koruge boru üretimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Boru Hesaplamaları

Borularda doluluk oranı, darbe hesabı vb. küçük hesaplamaları yapabileceğiniz oldukça kullanışlı bir program.
  2. Koruge boruları

Koruge boruları ile ilgili araştırma ödevimdir.
  3. Boru Itme-Sürme

Boru itme/sürme (pipe jacking) yöntemini anlatan faydalı bir video.. [media=vimeo]45303589
  4. Boru saç fabrikası atıkları

Merhaba arkadaşlar malum yıl sonu yaklaşıyor ve herkes de bir atık çıkışı yapma çabası var. Bulunduğum ilde boyuna dikişli boru üreten bir fabrika var. Tam olarak doğru atık beyanında bulunabilmek için hangi atıklara çıkış yapmak gerekir. Bu tarz bir fabrikanız varsa çıkan atık kodlanırını paylaşırsanız sevinirim.
  5. Hazır kutu menfez, kilitli parke taşı, bordür boru, büz boru iş akım şeması

iyi güler arkadaşlar elinde hazır kutu menfez, kilitli parke taşı bordür boru, büz boru ile ilgili iş akım şeması ve bilgi olan var mı?