• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Kosgeb uygulamali girişimcilik eğitimi (ücretsiz) çmo

Katılalım, öğrenelim. Sonra başvru yapmak için ayrıca KOSGEB' den bir eğitim daha almak zorunda kalmayacak isek.

Bu eğitim şöyle değil miydi? 2 hafta kadar (net hatırlayamıyorum) eğitimi süresi vardı, katılımcılar ücret alıyordu.

KOSGEB eğitimi ücretsizdi ve 1 hafta sürüyor idi.

Benim bahsettiğim farklı o halde, kız kardeşim de girişimcilik eğitimi aldı, işletme açtı, ancak eğitim aldığı için ziraat hesabına bir ücret yatırılıyordu.

Anlatmak istediğimi kimse anlamadı :) eğitime giden değil devlet ücret veriyordu. Bu uygulama o uygulamı mı?

@Gülay , Gülay hanım, Eğitime gitmek ücret almak için yeterli değildi. Şöyle ki, eğitime gittikten sonra iş fikrinizi proje olarak Kosgeb' e sunuyor idiniz. Kosgeb tarafından kabul edilmesi haricinde, ya geri ödemesiz hibe alıyorsunuz ya da faizsiz kredi olarak alıyorsunuz. KOSGEB' e proje sunmanın ve destek almanın ön şartı bu eğitim idi. Ancak eğitim 1 hafta süreyle veriliyordu. 3 güne düşürmüşler bizde.
Katılımcıya ücret ödenmiyordu, katılımcı projesini sunar da kabul edilirse destek alıyorlardı.

Baya değişmiş o halde, kardeşim gittiğinde her günün ertesi hesabına asgari ücretin günlük miktarı kadar para yattı. Bir de proje sunduğumuzda değil, işi kurup faturaları ilettiğimizde hibe almıştık. @Alpino
artık projeye para veriyorlarsa bence çok iyi ama hiç sanmıyorum.Devlet yaş tahtaya basmaz.
Bundan mütevellit bu eğitim, benim bahsettiğim eğitim mi acaba diye sormak istedim.

Aaa, bak bunu hiç bilmiyordum.

Katılım sağlayacak olan var mı acaba?

Bu eğitim zaten ücretsiz, odanın bunu ücretsiz olduğunu belirtmesi komik olmuş :). Girişimcilik eğitimini alarak, "Girişimcilik Sertifikası" sahibi olanlar kendi işini kurma döneminde KOSGEB'in maddi kaynak (hibe ve/veya kredi)desteklerinden faydalanabilirler.

Benim bildiğim kadarıylayda 3 günde eğitim veriliyor.:-)

@Ahmed Arif Çelik

Ekli dosyalar

• GÜÇ KAYNAĞI PANOLARI İMALATI.doc
    1.3 MB · Görüntüleme: 33