Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kostik geri kazanım

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Muzaffer Yıldız tarafından paylaşıldı.

 1. Muzaffer Yıldız

  Muzaffer Yıldız CMNet Üyesi

  slm ben tekstil sektorunde dokuma boyahanesinde mekanik bakım sorumlusuyum
  kostik geri kazanımla ilgili size yardımcı olabilirim bomesi dusuk olan kostik ten istenilen bomede kostik alabliyoruz. bunun yanında arıtma işleminde kostik içindeki suyu 7 ile 10ph arasında geri alıyoruz. arıtma işleminde işletmedeki kullanılan temiz suyu sistemde 70-100 derece ıstabiliyor enerji tasarrufunda bulunuyoruz. kullanılan kostigi yuzde 75 oranında tekrar kullanıma hazırlıyoruz. eger boyle bir sey dusunuyorsanız size yardımcı olabilirim. bu konuda yabancı sistemler var ama biz bu konuda arge yaparak işletme calısma hızına uygun olarak sistemi hızlandırıp bir kac degişiklik yapıp hem kostik kazınımda hemde enerji tasarrufunda bayagı bir yol aldık. kolay gelsin cep: 05428413475
   
Kostik geri kazanım konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Ambalaj Atığı geri Kazanım, Tehlikesiz atık geri kazanım

  Ambalaj Atığı geri kazanım ve tehlikesiz atık geri kazanım tesislerine çevre görevlisi gereklimi ? Bu tür lisansa sahip tesisler danışmalık firmalarla çalışmak zorundalar mı?
 2. TAT ve Geri Kazanım

  Merhaba arkadaşlar; Çalışmış olduğum firmada toplama ayırma ve geri kazanım yapmayı düşünüyoruz,Bunun için lisans çalışması olarak hem TAT hemde Geri Kazanım'a başvuru yapabilirmiyiz?İki lisans çalışmasına aynı anda başvurulabilir mi?
 3. R ? geri kazanım

  Kağıt-karton ambalajların geri kazanılması konusunda, hangi yöntem seçiliyor, biraz aklım karıştı, lisans alan firmaların bazılarında r3 bazılarında r5 ?? R3 Solvent olarak kullanılmayan organik maddelerin ıslahı/geri dönüşümü (kompost ve diğer biyolojik dönüşüm prosesleri dahil) R5 Diğer anorganik malzemelerin ıslahı/geri dönüşümü
 4. Geri kazanım

  Bir metal end. için kaplama sularında ne tür yöntemler uygulanarak geri kazanım yapılabilir? az kirli sudan çok kirli suya geçiş bunlar yapılan işlemler zaten, bunların dışında yapılabilecek uygulamalar hakkında bilgisi olan, dosya belge bulunan arkadaşlar var mı ?