Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kozmetik fab.

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Celal Mahmut Kurt tarafından paylaşıldı.

1. Celal Mahmut Kurt

Celal Mahmut Kurt CMNet Üyesi

Arkadaşlar
    Kozmetik fabrikasından ne gibi kimyasal ve tehlikeli atık mevcut .
    Tehlikeli atık beyanı ve SEVESO bild. yapan var mı ?

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Kapasite raporunu elinize alın, ham madde kısmına bakın size yardımcı olur. her iki beyanında yapılması gerekiyor.

3. bence teh. atık beyanı kesinlikle yapar ama seveso için zeynep hanıma katılıyorum kap. rap. bakın

4. Celal Mahmut Kurt

Celal Mahmut Kurt CMNet Üyesi

Örnek (Tehlikeli atık beyanı ve SEVESO bild) varmı?- kozmetik

5. tehlikeli atık her işletmede çıkar gaz lambası ile aydınlatılmıyor ya fabrika

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Örnek form yayımlayamam ama muhtemelen tehlikeli kimyasallar kullanılıyor ve bunların dış ambalajları oluşuyordur. Kozmetik firmamiçin hem seveso hemde tehlikeli atık beyanı yapıyorum.

Kozmetik fab. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. 9 adımda “yeşil kozmetik”

9 adımda “yeşil kozmetik” Güzelleşirken "zehirlenmemek" için... 9 adımda "yeşil kozmetik"... 9 adımda “Yeşil Kozmetik” 1. Kimyasal Karmaşa – Etiketine Bakın Kozmetik ürünlerle ilgili en karmaşık durum, üretimlerinde kullanılan kimyasalların çok çeşitli olması. Tüketicilere belli bazı temel maddeleri öğrenip bunların ürünlerin etiketinde bulunmadığını kontrol...
  2. Kozmetik Sektörü Atık Suları (Acil!)

Merhaba Arkadaşlar [COLOR="#FF0000"]Kozmetik sektöründen kaynaklanan atık suların arıtılabilirliği için hangi parametrelere bakılması gerekir? Bu sektörde çalışan arkadaşlarımız hangi arıtma proseslerini kullanıyorlar? Yada bu konu ile ilgili elinde döküman olan varsa paylaşabilir mi? (kozmetik atık sularından kasıt;Krem ve Şampuan Atık suları) Yardımcı olursanız sevinirim.
  3. Kozmetik atıklar ve atıksular

kozmetik atıkların çevresel etkileri hakkında bilgi alabileceğim kaynaklar varmı acaba????
  4. Kozmetik endüstrisi atıksuyu

Arkadaslar kozmetik sanayi endüstrisi atıksuyu ile ilgili bilgi istiyorum sizlerden.elinizde türkçe yada ingilizce makaleler varmı yardımlarını acil bekliyorumm