Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kraft kağıdı

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Burak Bilen tarafından paylaşıldı.

1. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

Arkadaşlar, bu kraft kağıtlarını geri dönüşüm tesisleri alıyor mu? Pazarını bulamadım.
    Çok ince, keskin, saman renginde bir kağıt.

kraft.jpg

kraftt.jpg

2. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

Eğer kompozit değilse alırlar.

3. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

sanırım değil. içinde pvc de yok

4. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

O zaman alırlar, eğer kağıt suyun içinde eriyorsa geri dönüşüm firmaları alır.

5. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

üzeri yağlı. erimez gibi.

6. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

dediğim gibi eğer suda erimezse kompozit olarak değerlendirilir ve almazlar.Sanayi atığı olarak bertaraf etmeniz gerekebilir ya da diğer geri dönüşümlü kağıtlarınız arasında gönderin fire olarak düşülecektir.

Abdulkerim Doğam bunu beğendi.
  7. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

zaten yakmaya gidiyor da eğer karıştırıp gönderirsek, bu sefer de fireyi çok yazarlar

8. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

peki arkadaşlar bir soru sormak istiyorum bu kağıtlar suya tutulunca suda kirlilik yaratırmı ?

9. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

kağıdın üstüne su dökünce mi anlayamadım ? eritmek amaçlı suya atılınca mı ?

10. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Gülin Hanım bu kağıtlar gibi etiket çıkartma kağıtları var çıkartmayı almak için suya tutuluyor vernik gibi bir bileşen var o şekildemi buda acaba?

11. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

Kağıdın içeriği hk. @Burak Bilen daha iyi bilgi verecktir soruyu o sordu.Şöyle söyleyeyim suyun içerisinde herhangi bir işlem yapması suyun kirlenmesi demektir mutlaka proses suyu olarak arıtılması gerekir.

12. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

benim bahsettiğim kağıt; üzeri yağlı ki büyük ihtimalle suda erimiyor. içeriğinde pvc olmadığını biliyorum. bu kağıtta çıkarılacak herhangi farklı bir madde yok.

Kraft kağıdı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sony Kağıdı Elektrik Enerjisine Dönüştürme Peşinde

[FONT=Georgia][COLOR=#333333]Tokyo’da düzenlenecek Eco-Products 2011bu yılda çok farklı görüntülere sahne olacak. En dikkat çekecek firmalardan biri de ev sahiplerinden Sony olacak gibi görünüyor. [FONT=Georgia][COLOR=#333333]Her gün artan küresel enerji ihtiyacına farklı bir alternatifle cevap Japon elektronik devi uzun süredir üzerinde çalıştığı Bio Battery programı ile glukoz tabanlı...
  2. Atık bertaraf ve geri kazanım tesisleri soru kağıdı

Türkiye İstatistik Kurumunun Bertaraf ve geri kazanım tesislerine gönderdiği soru kağıdı