• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kraft kağıdı

Burak Bilen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Anel
Arkadaşlar, bu kraft kağıtlarını geri dönüşüm tesisleri alıyor mu? Pazarını bulamadım.
Çok ince, keskin, saman renginde bir kağıt.

kraft.jpg

kraftt.jpg

@Burak Bilen
dediğim gibi eğer suda erimezse kompozit olarak değerlendirilir ve almazlar.Sanayi atığı olarak bertaraf etmeniz gerekebilir ya da diğer geri dönüşümlü kağıtlarınız arasında gönderin fire olarak düşülecektir.

@Gülin Çağlıyan
Gülin Hanım bu kağıtlar gibi etiket çıkartma kağıtları var çıkartmayı almak için suya tutuluyor vernik gibi bir bileşen var o şekildemi buda acaba?

@Nuri Ünal

Kağıdın içeriği hk. @Burak Bilen daha iyi bilgi verecktir soruyu o sordu.Şöyle söyleyeyim suyun içerisinde herhangi bir işlem yapması suyun kirlenmesi demektir mutlaka proses suyu olarak arıtılması gerekir.

benim bahsettiğim kağıt; üzeri yağlı ki büyük ihtimalle suda erimiyor. içeriğinde pvc olmadığını biliyorum. bu kağıtta çıkarılacak herhangi farklı bir madde yok.