Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

krom-nikel-bakır kaplı plastikler

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında ismail tevetoğlu tarafından paylaşıldı.

1. ismail tevetoğlu

ismail tevetoğlu CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar.elimde krom-nikel-bakır kaplı plastik parçalar bulunmaktadır.Aylık 100 kg çıkmakta.Geri kazanmak için çeşitli prosesler denedik fakat verimli olmadığı için bertaraf yolunu seçtik.Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

krom-nikel-bakır kaplı plastikler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Demir ve Mangan Gideriminde Saf ve Kaplı Pomza Kullanılması

1) Hüseyin Cahit SEVİNDİR, 2) Nazlı BALDAN PAKDİL 1) Süleyman Demirel Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Çevre Mühendisligi Bölümü / ISPARTA 2) Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Çevre Mühendisligi Bölümü / BOLU Alınıs Tarihi:30.11.2005, Kabul Tarihi:23.03.2009 makalesidir.
  2. Plastikler ve geri kazanılması

DAHA İYİ BİR ÇEVRE İÇİN PLASTİKLERİ GERİ KAZANALIM Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK Müsteşar Yardımcısı
  3. Nikel(II) Iyonunun Sulu Ortamdan Granül Aktif Karbon (GAK) ile Giderilmesi

ÖZET Bu çalışmada, Ni (II) iyonunun sulu ortamdan Granül Aktif Karbon (GAK) ile giderilmesi, olaya etki eden bazı parametreler ve adsorpsiyon izotermi incelenmiştir. Nikelin GAK adsorpsiyonu Freundlich izotermine daha çok uyduğu görülmektedir. GAK ile nikel adsopsiyon olayında; metal giriş konsantrasyonu, pH, temas süresi ve ligantlar önemli parametrelerdir. İlk 6 saat temas süresinin önemli...
  4. 'plastikler zehiri sünger gibi emiyor'

[SIZE=16px]Denize atılan plastik atıklar, toksik maddeleri sünger gibi emiyor... [FONT=Verdana]Denizlerdeki yaşamı aşırı balıkçılık ve asitlenme tehdit ediyor. Ama bir büyük tehdit daha var. O da 'plastik atıklar'.... Environmental Science&Technology (Çevre Bilim ve Teknoloji) dergisinde yayınlanan San Diego Üniversitesi'nin yaptığı araştırımanın sonuçları çarpıcı... Plastik atıkların...
  5. Kimyasal arıtma tesisinde bakır arıtımı

arkadaşlar herkese kolay gelsin kimyasal arıtma tesisinde siyanür arıtımını kostik ve hipoklorit ile yapıyorum ancak siyanürlü bakır da kullanıldığı için arıtma çıkış suyunda bakır değeri yüksek çıkıyor bakırı 2 mg/lt ye nasıl düşürebilirim