Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kül, cüruf atıkları

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında cilgincevreci tarafından paylaşıldı.

1. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

Termik santrallerden kaynaklanan kül ve cüruf atıkları tehlikeli atık sınıfına mı girer yoksa inert atık sınıfına mı?

Kül, cüruf atıkları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yay Atıkları

arkadaşlar, yataklarda kullanılan yay atıklarının atık kodu ne olarak geçiyor? Bu konu da tehlikeli atık lisansı olan bir firma var mı? Ben piyasada bulamadım da.
  2. Pik dökümü yapan tesiste açığa çıkan curuf atık kodu belirlenmesi çalışması

Pik döküm ve Sfero döküm yapan bir tesisim var. Bu tesiste proses sonucunda curuf meydana geliyor. Atık kodunu 10 09 03 (ocak curufları) (10 09 demi döküm işlemlerinden kaynaklanan atıklar)olarak belirledim. pik döküm konusunda fazla bilgi sahibi değilim. Sizce kod doğru mu? Pik döküm 10 08 demir dışı ısıl metalurjisinden kaynaklanan atıklara yada başka bir gruba girer mi?
  3. Kül ve Cüruf

Çevre danışmanlığını yaptığım bi firmam kömür kullanıyor.bu yüzden çok fazla kül ve cüruf çıkıyor bu kül ve cüruf şu anda firmamda birikiyor. Bunları nerede değerlendirebilirim? Değerlenemiyorsa nereye göndermeliyim? bu konuda bilgisi olan var mı?
  4. Cam atıkları hkk.

Arkadaşlar mrb, Tesisteki Pencerelerden ve Kapılardan çıkan kırık camları ( kontamine olmamış ) nasıl değerlendir meliyiz ?
  5. Cd atıkları

Merhabalar Arkadaşlar; CD atıkları hangi kategoride değerlendirilmektedir? Hastanede biriken CD atıkları ile ilgili olarak ne yapmamı tavsiye edersiniz? Daha önce CD atıkları problemiyle karşılaşanlarınız bana yardımcı olursa çok sevinirim.