Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kül ve Cüruf

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında elif ölmez tarafından paylaşıldı.

1. elif ölmez

elif ölmez CMNet Üyesi

Çevre danışmanlığını yaptığım bi firmam kömür kullanıyor.bu yüzden çok fazla kül ve cüruf çıkıyor bu kül ve cüruf şu anda firmamda birikiyor. Bunları nerede değerlendirebilirim? Değerlenemiyorsa nereye göndermeliyim? bu konuda bilgisi olan var mı?

2. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Bizim firmada çıkan kül cüruflarının analizi yılda bir kez yapılıyor.Analiz sonucu uygun olduğu için Tekirdağ Çevre Birliğinin katı atık depolama tesisine gönderiyoruz.Bu konuda izin için başvuruda bulunmuştuk.Kabul edildi.Naklediyoruz ilgili depolama tesisine.

3. Meltem OSMANOĞLU

Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

çimento fab gönderilebiliyordu sanırım yine analize göre

4. elif ölmez

elif ölmez CMNet Üyesi

gaziantepteki firmalar biraz sorunlu oldukları için :) ne yapacağımı bilemedim.çimento fabrikalarını tek tek aramak gerek o zaman.1 tane çimento fabrikası ben alamam filan dedi.

Akif Güvercin bunu beğendi.
  5. Burak Yeniay

Burak Yeniay CMNet Üyesi

analiz yaptırmanız gerek, analiz sonucunda tehlikesiz atık çıkarsa belediyenin atık yönetim birimiyle görüşüp atığınızı kabul edip etmediği görüşülebilir(ya da sizi yönlendirebilirler).
    tehlikeli atık çıkarsa http://atiklisans.cevre.gov.tr/ adresinden faaliyetinize uygun cüruf kodu ile tesis araması yapabilirsiniz.

6. elif ölmez

elif ölmez CMNet Üyesi

teşekkür ederim yardımlarınız için :)

Kül ve Cüruf konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Pik dökümü yapan tesiste açığa çıkan curuf atık kodu belirlenmesi çalışması

Pik döküm ve Sfero döküm yapan bir tesisim var. Bu tesiste proses sonucunda curuf meydana geliyor. Atık kodunu 10 09 03 (ocak curufları) (10 09 demi döküm işlemlerinden kaynaklanan atıklar)olarak belirledim. pik döküm konusunda fazla bilgi sahibi değilim. Sizce kod doğru mu? Pik döküm 10 08 demir dışı ısıl metalurjisinden kaynaklanan atıklara yada başka bir gruba girer mi?
  2. Kül, cüruf atıkları

Termik santrallerden kaynaklanan kül ve cüruf atıkları tehlikeli atık sınıfına mı girer yoksa inert atık sınıfına mı?