• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kül ve Cüruf

elif ölmez

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
T-ofis Çevre ve Danışmanlık
Çevre danışmanlığını yaptığım bi firmam kömür kullanıyor.bu yüzden çok fazla kül ve cüruf çıkıyor bu kül ve cüruf şu anda firmamda birikiyor. Bunları nerede değerlendirebilirim? Değerlenemiyorsa nereye göndermeliyim? bu konuda bilgisi olan var mı?

Bizim firmada çıkan kül cüruflarının analizi yılda bir kez yapılıyor.Analiz sonucu uygun olduğu için Tekirdağ Çevre Birliğinin katı atık depolama tesisine gönderiyoruz.Bu konuda izin için başvuruda bulunmuştuk.Kabul edildi.Naklediyoruz ilgili depolama tesisine.

gaziantepteki firmalar biraz sorunlu oldukları için :) ne yapacağımı bilemedim.çimento fabrikalarını tek tek aramak gerek o zaman.1 tane çimento fabrikası ben alamam filan dedi.

analiz yaptırmanız gerek, analiz sonucunda tehlikesiz atık çıkarsa belediyenin atık yönetim birimiyle görüşüp atığınızı kabul edip etmediği görüşülebilir(ya da sizi yönlendirebilirler).
tehlikeli atık çıkarsa
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden faaliyetinize uygun cüruf kodu ile tesis araması yapabilirsiniz.