Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kül ve Cüruf

Konu, 'ARŞİV' kısmında elif ölmez tarafından paylaşıldı.

 1. elif ölmez

  elif ölmez CMNet Üyesi

  Çevre danışmanlığını yaptığım bi firmam kömür kullanıyor.bu yüzden çok fazla kül ve cüruf çıkıyor bu kül ve cüruf şu anda firmamda birikiyor. Bunları nerede değerlendirebilirim? Değerlenemiyorsa nereye göndermeliyim? bu konuda bilgisi olan var mı?
   
 2. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Bizim firmada çıkan kül cüruflarının analizi yılda bir kez yapılıyor.Analiz sonucu uygun olduğu için Tekirdağ Çevre Birliğinin katı atık depolama tesisine gönderiyoruz.Bu konuda izin için başvuruda bulunmuştuk.Kabul edildi.Naklediyoruz ilgili depolama tesisine.
   
 3. Meltem OSMANOĞLU

  Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

  çimento fab gönderilebiliyordu sanırım yine analize göre
   
 4. elif ölmez

  elif ölmez CMNet Üyesi

  gaziantepteki firmalar biraz sorunlu oldukları için :) ne yapacağımı bilemedim.çimento fabrikalarını tek tek aramak gerek o zaman.1 tane çimento fabrikası ben alamam filan dedi.
   
  Akif Güvercin bunu beğendi.
 5. Burak Yeniay

  Burak Yeniay CMNet Üyesi

  analiz yaptırmanız gerek, analiz sonucunda tehlikesiz atık çıkarsa belediyenin atık yönetim birimiyle görüşüp atığınızı kabul edip etmediği görüşülebilir(ya da sizi yönlendirebilirler).
  tehlikeli atık çıkarsa http://atiklisans.cevre.gov.tr/ adresinden faaliyetinize uygun cüruf kodu ile tesis araması yapabilirsiniz.
   
 6. elif ölmez

  elif ölmez CMNet Üyesi

  teşekkür ederim yardımlarınız için :)