Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kullanılmış boya kutuları hk.

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Volkan Azak tarafından paylaşıldı.

1. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

saygıdeğer meslektaşlarım,

forumda aradım fakat biri tehlikeli atık derken bir tanesinde geri dönüşüm altında boya kutuları bulunmakta onun için kararsız kaldım...
    mağlum her firma gibi boyanın zamanla görüntüsü kaybettiği için kirlenmekte ve buralar aynı şekilde boyanmakta, tabi boyama işlemi güzel fakat buralardan çıkan boya kutuları (kullanılmış fakat içinde yinede boya olması sebebiyle) tehlikeli sınıfına mı giriyor yoksa geri dönüşüm firmalarına verebilme imkanı varmı ?
    ayrıca boya kutuların plastik/teneke olması gibi bir durumda ayrılabiliyormu?

yorumlarınız ve bilgilendirmniz için teşekkür ederim,

2. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

acaba konuyu anlatamadım mı ? hiç olmazsa konuyu anlatamadın diyinde ona göre bir dahaanlatayım:S:S

3. Gökhan Bayrı

Gökhan Bayrı CMNet Üyesi

;) yarın cevap gelir, biraz sabretmelisin

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Tehlikeli madde ile kontamine olmuş ambalajlar (150110) (boya kutuları, kimyasal kapları, yağ teneke ve varilleri v.b. kısacası, üzerinde tehlikelilik işareti (yanıcı, parlayıcı, toksik çevreye zararlı gibi) bulunan ambalajlar)

5. Volkan Azak

Volkan Azak CMNet Üyesi

teşekkür ederim,
    zeynep hanım...
    bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ederim,

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Rica ederim bilgim dahilinde her zaman yardımcı olmaya çalışırım.

7. Burcu Atay

Burcu Atay Misafir

üretim prosesimizde boya kullanılmakta (teneke ve plastik kutular içinde bulunan) bunları 15 01 10 kodu ile tehlikeli atık olarak göndermekteyiz. gönderilen tesisin hangi yöntemi kullandığına bakabilirsiniz.

8. Ali Barış Uzuntaş

Ali Barış Uzuntaş CMNet Üyesi

Plastik ve teneke boya kutuları atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmeik kapsamında "15 01 10 Tehlikeli maddelerin kalıntılarını içeren ya da tehlikeli maddelerle kontamine olmuş ambalajlar" değerlendirilmektedir.Bu atıkları 15 01 10 kodlu atıkları kabul eden lisanslı bertaraf / geri kazanım firmaları kabul edebilmektedir.
    Dilerseniz bu konuda sizlere yardımcı olabilirim,iyi çalışmalar....

Kullanılmış boya kutuları hk. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kullanılmış kağıtların geri kazanılması kullanılmış kağıttan kağıt üretimi

KULLANILMIŞ KAĞITLARIN GERİ KAZANILMASI KULLANILMIŞ KAĞITTAN KAĞIT ÜRETİMİ Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK Müsteşar Yardımcısı
  2. sprey kutuları

Arkadaşlar size de danışmak istedim. Üretimde kullandığımız yapıştırıcı spreylerin bazı markalarının üzerinde tehlikeli atık işareti bulunmakta bunları tehlikeli atık olarak gönderiyorum. Bazı markalarda ise tehlikeli atık işareti veya yazısı bulunmamaktadır. Bu sprey kutularını tehlikeli atık olarak göndermeyip metal atık olarak gönderebilirmiyim?
  3. Okullarda Dağıtılan Sütlerin Kutuları Ne olacak??

arkadaşlar lisanslı bir toplama ayırma tesisinde çalışıyorum ve atık yönetim planı uyguladığımız bölgedeki okullarda süt dağıtılmaya başlandı. bu süt kutularını kağıt fabrikası almıyor sebebi de %20 kağıt çıkıyormuş gerisi fire diyorlar. bununla ilgili çalışan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim. teşekkürler
  4. Kullanılmış kağıt

Merhabalar,kolay gelsin, çalıştığım yerde çok fazla kağıt tüketimi olup,A4 kağıtlara yazık olmaktadır; arkası boş olan kağıtlar karalama kağıdı olarak kullanılmakta, bende bu duruma son vermek için; en yakın geri dönüşüm tesisi ile irtabata geçtim ama uzun konuşamadm; aklıma takılanlar sorunlar oldu: bunlarda biri; kg/gün değeri var mıdır? sözleşmede dikkat edeceğim noktalar,alternatif olarak...
  5. Iç mekan kutuları hkk.

Arkadaşlar mrb, Ofislere iç mekan kutuları koymak istiyorum. Bunları nereden temin edebilirim? Tşkr.