Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kullanılmış kağıt

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Nihan Yonkuç tarafından paylaşıldı.

1. Nihan Yonkuç

Nihan Yonkuç CMNet Üyesi

Merhabalar,kolay gelsin, çalıştığım yerde çok fazla kağıt tüketimi olup,A4 kağıtlara yazık olmaktadır; arkası boş olan kağıtlar karalama kağıdı olarak kullanılmakta, bende bu duruma son vermek için; en yakın geri dönüşüm tesisi ile irtabata geçtim ama uzun konuşamadm; aklıma takılanlar sorunlar oldu: bunlarda biri; kg/gün değeri var mıdır? sözleşmede dikkat edeceğim noktalar,alternatif olarak ne olabilir?? son olarak genel olarak düşünüldüğünde bu girişimde sıkıntı yaratacak noktalar acaba ne olabilir??? TEŞEKKÜRLERRR...

2. Burak Yeniay

Burak Yeniay CMNet Üyesi

tam olarak sorunu anladım diyemem ama alan firmalar genellikle örnek görmek istiyorlar. Numuneye göre Tl/ton(kuruş/kg) fiyat teklifi verirler. Verdiğiniz yerin lisanslı olmasına dikkat ederseniz bir sıkıntı olmaz.

3. Nihan Yonkuç

Nihan Yonkuç CMNet Üyesi

tam ifade etmemiş olabilirm kendimi ama ben sizin dediğinizi anladım teşekkür ediyorumm.:)

4. Tolga Gül

Tolga Gül CMNet Üyesi

Aylık atık kağıt miktarınız nedir?

5. Nihan Yonkuç

Nihan Yonkuç CMNet Üyesi

30 kişi çalışıyor, bir ayda kullandıkları kağıt miktarı ne kadar onu bilmiyorum..

6. cankayat

cankayat CMNet Üyesi

7. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

arkadaşlar şöyle birşey var ama sanayi bölgesindeyse yerinz bedeli olarak verebilirsnz eğer değilse belediye sistemine bedelsiz vermenz gerekir

Kullanılmış kağıt konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kullanılmış Kağıtların Geri Kazanılması

Hızlı nüfus artışı, konforlu hayat şartlarının gelişmesi, şehirleşme, okuma alışkanlığının artması, matbaacılığın ve ambalajlama sanayisinin gelşimesi, kağıt - karton tüketimini arttırmaktadır. Ülkelerin kağıt tüketimi gelir seviyeleri ile değişmektedir. Bir ülkede kağıt tüketim hızı kişi başına yada tüketilen kağıt miktarı ile belirlenmektedir.Birimi:kg kağıt/kişi/yıldır.Yani bir ülkede bir...
  2. Türkiye 'de Kağıt Sektörü için Çevre Standartları ve Atık Kağıt Geri Kazanımı

Bu çalışmada, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne uyumu sürecinde kağıt sektörü için getirilen çevre standartları ve atık kağıt geri kazanımı incelenmiştir. Bu amaçla çalışma sunulurken öncelikle AB’ye aday olan ülkemizdeki kağıt sektörü detaylı olarak araştırılmış, AB ile karşılaştırılmış ve kağıt sektörünü ilgilendiren Avrupa Birliği çevre direktifleri incelenerek Türkiye’deki son durum ortaya...
  3. Kullanılmış çeliğin geri kazanılması

KULLANILMIŞ ÇELİĞİN GERİ KAZANILMASI Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK Müsteşar Yardımcısı
  4. Kullanılmış kağıtların geri kazanılması kullanılmış kağıttan kağıt üretimi

KULLANILMIŞ KAĞITLARIN GERİ KAZANILMASI KULLANILMIŞ KAĞITTAN KAĞIT ÜRETİMİ Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK Müsteşar Yardımcısı
  5. Kullanılmış boya kutuları hk.

saygıdeğer meslektaşlarım, forumda aradım fakat biri tehlikeli atık derken bir tanesinde geri dönüşüm altında boya kutuları bulunmakta onun için kararsız kaldım... mağlum her firma gibi boyanın zamanla görüntüsü kaybettiği için kirlenmekte ve buralar aynı şekilde boyanmakta, tabi boyama işlemi güzel fakat buralardan çıkan boya kutuları (kullanılmış fakat içinde yinede boya olması sebebiyle)...