Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kullanılmış kağıtların geri kazanılması kullanılmış kağıttan kağıt üretimi

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

1. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

KULLANILMIŞ KAĞITLARIN GERİ KAZANILMASI KULLANILMIŞ KAĞITTAN KAĞIT ÜRETİMİ

Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK
    Müsteşar Yardımcısı

Ekli Dosyalar:

Akın Y. bunu beğendi.
Kullanılmış kağıtların geri kazanılması kullanılmış kağıttan kağıt üretimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kullanılmış Kağıtların Geri Kazanılması

Hızlı nüfus artışı, konforlu hayat şartlarının gelişmesi, şehirleşme, okuma alışkanlığının artması, matbaacılığın ve ambalajlama sanayisinin gelşimesi, kağıt - karton tüketimini arttırmaktadır. Ülkelerin kağıt tüketimi gelir seviyeleri ile değişmektedir. Bir ülkede kağıt tüketim hızı kişi başına yada tüketilen kağıt miktarı ile belirlenmektedir.Birimi:kg kağıt/kişi/yıldır.Yani bir ülkede bir...
  2. Kullanılmış alüminyum malzemelerin geri kazanılması

KULLANILMIŞ ALÜMİNYUM MALZEMELERİN GERİ KAZANILMASI Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK Müsteşar Yardımcısı
  3. Kullanılmış çeliğin geri kazanılması

KULLANILMIŞ ÇELİĞİN GERİ KAZANILMASI Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK Müsteşar Yardımcısı
  4. Kullanılmış kağıt

Merhabalar,kolay gelsin, çalıştığım yerde çok fazla kağıt tüketimi olup,A4 kağıtlara yazık olmaktadır; arkası boş olan kağıtlar karalama kağıdı olarak kullanılmakta, bende bu duruma son vermek için; en yakın geri dönüşüm tesisi ile irtabata geçtim ama uzun konuşamadm; aklıma takılanlar sorunlar oldu: bunlarda biri; kg/gün değeri var mıdır? sözleşmede dikkat edeceğim noktalar,alternatif olarak...
  5. Kullanılmış boya kutuları hk.

saygıdeğer meslektaşlarım, forumda aradım fakat biri tehlikeli atık derken bir tanesinde geri dönüşüm altında boya kutuları bulunmakta onun için kararsız kaldım... mağlum her firma gibi boyanın zamanla görüntüsü kaybettiği için kirlenmekte ve buralar aynı şekilde boyanmakta, tabi boyama işlemi güzel fakat buralardan çıkan boya kutuları (kullanılmış fakat içinde yinede boya olması sebebiyle)...