Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kum-çakıl ocakları atıksu debisi ?

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Recep Harmandar tarafından paylaşıldı.

1. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

Kum-Çakıl Ocakları Kırma-Eleme-Yıkama tesislerinde, malzemenin yıkanması sonucu açığa çıkan atıksu ile ilgili herhangi bir çalışma yapan varmı ?

dinlendirdikten sonra sisteme geri çevrim veya deşarj olabilir ?

2. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

Dinlendirme havuzlarından sonra deşarj edilebilir...

3. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

o konuda sıkıntı yok dinlendirildikten sonra deşarj edilecek veya sisteme geri çevrilecek bu aşamadada proje onayı deşarj izni alınacak bunda hem fikirizde .. sorun Atıksu debisini hesaplama hususunda belirli bir standartı varmı bu işin ..

Not: iklim koşulları nedeniyle ocaklar kapalı şuanda sistem çalışırken bir debi ölçümü imkansız gözüküyor en azından şimdilik.

4. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

Bildiği kadarıyla herhangi bir standardı yok fakat kırıcının yani sulama yapılacak alanın büyüklüğü bide tesis kapasitesi etkili olacaktır. yani günde 8 saat çalıştıracaksan ona göre 8 saat çalışabilecek ve ihtiyacını karşılayabilecek bir motor lazım olacak ona dikkat etsen sorun çıkmaz.

Recep Harmandar bunu beğendi.
Kum-çakıl ocakları atıksu debisi ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. beton santralleri ve taş ocakları

Arkadaşlar GFB için iş akış şeması hazırlayacağım da bu kapsamda yapılmış çalışmalar varsa burada paylaşabilir miyiz? Teşekkürler şimdidennn
  2. Özel bahçede kum çakıl çıkarmak

Arkadaslar cehaletime bağışlayan ama ozel tapulu bahçemde n çakil çıkarmak istiyorum nerden ve nasıl yapmam gerek yardımınız olursa sevinirim
  3. Ek-2 ptd taş ocakları için kapasite

arkadaşlar merhabalar foruma yeni üye oldum bir sorum olacaktı ÇED Yönetmeliği Ek-2 kapsamında taş ocağı proje tanıtım dosyası hazırlayacağım kapasite konusunda bir sınır varmıdır acaba yönetmelikte 25 hektar altı Ek-2 kapsamında değerlendiriliyor ama kapasite olarak bir bilgi bulamadım acaba bir sınırı yokmudur? yardımcı olabilirmisiniz? herkese iyi çalışmalar diliyorum yardımlarınız için...
  4. Yürürlükte Kum çakıl ve benzeri maddelerin alınması, işletilmesi ve kontrolü yönetmeliği

KUM ÇAKIL VE BENZERİ MADDELERİN ALINMASI, İŞLETİLMESİ VE KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 08.12.2007 Resmi Gazete Sayısı: 26724 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, orman sayılan alanlar dışındaki yerlerden, kum, çakıl ve benzeri maddelerin çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde alınması, işletilmesi ve kontrolü ile ilgili esasları düzenlemektir. Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi
  5. Mezabaha sularının çamur debisi nasıl hesaplanır

30m3/gün debili bir mezbaha atıksuları girişi olacaktır. koagülasyon nötralizasyon flokülasyon yapılacak çamur debisi nasıl hesaplanır. 6 saat çalışacak 5m3/saat giriş yapılacak. yardımcı olursanız sevinirim. formülasyon kaynağını belirtmeniz de yeterli olacaktır. iyi günler.