Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürürlükte Kum çakıl ve benzeri maddelerin alınması, işletilmesi ve kontrolü yönetmeliği

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  KUM ÇAKIL VE BENZERİ MADDELERİN ALINMASI, İŞLETİLMESİ VE KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ

  Resmi Gazete Tarihi: 08.12.2007 Resmi Gazete Sayısı: 26724

  Amaç

  Bu Yönetmeliğin amacı, orman sayılan alanlar dışındaki yerlerden, kum, çakıl ve benzeri maddelerin çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde alınması, işletilmesi ve kontrolü ile ilgili esasları düzenlemektir.

  Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi
   
Kum çakıl ve benzeri maddelerin alınması, işletilmesi ve kontrolü yönetmeliği konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Tehlikeli Maddelerin Su ve Çevresinde Neden Olduğu Kirliliğin Kontrolü Yönetmeliği hakkında

  Arkadaşlar merhaba; Tehlikeli Maddelerin Su ve Çevresinde Neden Olduğu Kirliliğin Kontrolü Yönetmeliğine göre tehlikeli atıksu deşarjı yapacak olan firmaların Atıksu teknik bilgiler listesini dolduran ve onaylayan arkadaşlar varmı, yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkürler.
 2. Yürürlükte Tehlikeli maddelerin su ve çevresinde neden olduğu kirliliğin kontrolü yönetmeliği

  TEHLİKELİ MADDELERİN SU VE ÇEVRESİNDE NEDEN OLDUĞU KİRLİLİĞİN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ (76/464/ AB) Resmi Gazete Tarihi: 26.11.2005 Resmi Gazete Sayısı: 26005 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı; su ve çevresinde tehlikeli maddelerden kaynaklanan kirliliğin tespiti, önlenmesi ve kademeli olarak azaltılmasıdır. Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi
 3. Yürürlükte Gemilerden atık alınması ve atıkların kontrolü yönetmeliği

  GEMİLERDEN ATIK ALINMASI VE ATIKLARIN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 26.12.2004 Resmi Gazete Sayısı: 25682 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı; Türkiye'nin deniz yetki alanlarında bulunan gemilerin ürettiği atıklar ile yük artıklarının denize verilmesinin önlenmesi ve deniz ortamının korunması maksadıyla, yükümlüleri tarafından atık kabul tesislerinin kurulması ve işletilmesi ile atık...
 4. Tehlikeli maddelerin su ve çevresinde neden olduğu kirliliğin kontrolü yönetmeliği

  Arkadaşlar merhaba, Tehlikeli Maddelerin Su ve Çevresinde Neden Olduğu Kirliliğin Kontrolü Yönetmeliği hakkında daha önceden çalışma yapmış yada yönetmelik hakkında bilgisi olan varmıı ? Ek-1 için "özel programlar" ve Ek-2 için "kirlilik azaltma programı" hazırlanmasında bilgisi olan varmı acaba?