Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kuraklık İzleme Kurulu Kuruluyor!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  1175119994.jpg

  Tarımsal Kuraklık Yönetimi Koordinasyon Kurulu oluşturulmasına yönelik çalışmalar tamamlanmak üzere
  Su gününde herkesin öncelikle gündeme getirdiği "kuraklık yönetimi" uyarıları hayata geçiriliyor. Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Tarımsal Kuraklık Yönetimi Koordinasyon Kurulu oluşturulmasına yönelik çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.CHP Eskişehir Milletvekili Cevdet Selvi’nin soru önergesini yanıtlayan Eker, kuraklık tehlikesi karşısında ulusal ve yerel düzeyde eylem planı oluşturulduğunu belirterek, "Kısa vadede; tarımsal sulamalarda kullanılacak suyun kontrollü kullanımı, etkin sulama yöntemlerinin kullanımının desteklenmesi, toprak işlemede su kaybını en aza indirecek yöntemlerin uygulanması için gerekli eğitim çalışmalarının yapılması konusunda çalışma başlatıldı. İlave olarak çayır ve meralarda otlama planına uyulması, anız yakmanın önlenmesi, yem bitkileri ekiminin desteklenmesi gibi önlemler alınmaktadır" dedi. % 50 TASARRUF Eker, gelen bilgilere göre halihazırda hububatta kuraklık zararının olmadığını, ancak bu konuda Nisan yağışlarının etkili olmasının beklendiğini ifade etti. Eker, kuraklıkla mücadele için damla sulama, yağmurlama gibi basınçlı sulama sistemlerini desteklediklerini, böylece geleneksel sulama yöntemlerine göre yüzde 50 tasarruf sağlandığını belirtti.

  Cepecevre

  1175119994.jpg
   
Kuraklık İzleme Kurulu Kuruluyor! konusuna benzer içeriklerimiz
 1. İzleme

  Su kirliliği kont. yönetmeliğinin 54. maddesinde geçen atık su ölçümlerinin izlenmesinde şöyle bir cümle geçiyor: 'İşletmeciler tarafından yapılan ölçüm ve analizlerin sonuçları raporların asılları ile birlikte dijital ortamda da en az beş yıl süreyle saklanmak zorundadır.' Burada geçen dijital ortamdan kasıt nedir?
 2. Kurulu tesis için ptd

  mevcut demir cevheri tesisine yıkama ünitesinin eklenmesi nedeniyle yeniden valiliğe başvuru yapmamız gerekiyo. yalnız kurulu tesis için ptd prosedürü nedir yardımcı olursanız sevinirim.
 3. İş güvenliği kurulu tutanağı

  İş güvenliği kurul tutanağı ektedir.
 4. TMMOB Çevre mühendisleri odası 11. olağan genel kurulu

  [COLOR=#0090ff]11. OLAĞAN GENEL KURULU [COLOR=#0090ff]Etkinliğin Tarihi: 24.03.2012 [COLOR=#0090ff]Etkinliğin Yeri: ÇANKAYA BELEDİYESİ YILMAZ GÜNEY SAHNESİ - MALTEPE PARK - MALTEPE CAMİİ KARŞISI [COLOR=#888888]SEÇİM [COLOR=#0090ff]Etkinliğin Tarihi: 25.03.2012 [COLOR=#0090ff]Etkinliğin Yeri: HATAY 2 SOKAK 24/17 KIZILAY / ANKARA
 5. Çmo 12. dönem yönetim kurulu seçimi

  Delege olanlar kimi başkan görmek istediğini yazabilir mi kimse ilgilenmiyor mu mesleğiyle haydi bekliyoruz yazın millet konuya bakıp geçmeyin yazın :D demek ki bu oda kimsenin umurunda değilmiş dağılın :) Oda seçimi 16 Mart 2014 Pazar Günü bütün delegelerin odaya sahip çıkmak adına seçime katılmasını bekleriz Delege Listesi ekteki dosyadadır. Listede ismi bulunan arkadaşlar cevap...