Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Küresel Kriz ve Çevre Politikaları

Konu, 'Anketler ve Araştırmalar' kısmında Burak Şen tarafından paylaşıldı.

?

Küresel Kriz Çevre Politikalarını Ne Yönde Etkiler?

1. Hiç bir şekilde etkilemez

oy sayısı 1
    5,0%
  2. Planlanan ve Mevcut tüm çevre yatırımlarını etkiler

oy sayısı 8
    40,0%
  3. Yapılması planlanan yatırımları durdurur

oy sayısı 2
    10,0%
  4. Yapılması planlanan yatırımları yavaşlatır

oy sayısı 7
    35,0%
  5. Mevcut çevre koruma tesislerini etkilemez

oy sayısı 0
    0,0%
  6. Mevcut çevre koruma tesislerini durdurur

oy sayısı 0
    0,0%
  7. Mevcut çevre koruma tesislerinin işleyişini aksatır

oy sayısı 2
    10,0%
  1. Burak Şen

Burak Şen CMNet Üyesi

Evet değerli büyüklerimden bu konu hakkında ne düşündüklerini paylaşmalarını istiyorum. Bir sunum hazırlayacağım ve siz saygıdeğer arkadaşlarımın ve büyüklerimin fikirlerini öğrenmek istedim. Saygılarımla.

2. Murat Erdem

Murat Erdem Genel Yönetici

Çevre Politikaları normal zamanlarda bile hep 2. planda kalmış. Kaldıki kriz zamanlarında kimsenin çevreci bir düşünceyle iş yaptığını sanmıyorum. Tabi bu benim görüşüm..

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Bende murat gibi düşünüyorum. Bir çok devlet kurum kuruluş için çevre yatırımları,doğrudan yatırım, haliyle getirisi olmayan daha çok götürüsü olan bir alan olduğu için her zaman 2. planda yer almıştır ve yakın gelecektede muhtemelen bu böyle devam edecektir. Para varken çevre yatırımları yapılmazken var olan yatırımlar doğru işletilmezken bence birçok yer için para yok bahanesi çevre yatırımlarını durdurmak için geçerli bir sebep. Bundan daha kötüsü ise mali krizlerden genellikle devletlerde çok etkilendiği için kriz dönemlerinde çevre felaketlerine özellikle göz yumuluyor.

Küresel Kriz ve Çevre Politikaları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Alternatif Su Politikaları SEMİNERİ

Konuşmacılar: - Mehmet EKMEKÇİ (Hacettepe Üni. Hidrojeoloji Müh.) - İsmail KÜÇÜK (Meteoroloji Müh. Odası) Tarih: 25 Şubat 2009 Saat:14.00 Yer: Hacettepe Üniveristesi Beytepe Kampüsündeki K Salonu
  2. dünyada ve türkiyede su politikaları

6 MART 2009 Cuma günü saat 13:00-17:00 arası Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumunda Dünya'da ve Türkiye'de Su Politikaları konulu bir panel düzenlenecektir. Panel programı aşağıdadır. Katılımlarınızı bekliyoruz. PANEL DÜNYA'DA VE TÜRKİYE'DE SU POLİTİKALARI -DÜNYA SU POLİTİKALARI FUAT ERCAN ( MARMARA...
  3. Küresel ısınmanın yerini küresel soğuma mı alıyor?

Bu araştırma ve araştırmada yer alan röportajlar Mithat BEREKET tarafından hazırlanmış olup 28 Ocak 2010 tarihli Pusula programında yayınlanmıştır. Geçtiğimiz kış özellikle Avrupa’nın kuzeyi adeta mini bir buz çağı yaşadı. Sıcaklıklar eksi 22 dereceye kadar düştü. Avrupa’nın en güçlü, refah düzeyi en yüksek ülkelerinde yüzlerce insan soğuktan öldü. Bu durum karsında pek çok...
  4. Çevre danışmanlık firmaları ve fiyat politikaları

Arkadaşlar herkese selam, İstanbul ÇMO'da daha önce masaya yatırılan bir konu. Çevre danışmanlık firmaları hizmetleri ve fiyat politikaları. Piyasada inanılmaz bir karmaşa mevcut. Konuyu öncelikle bir alt konu üzerinden tartışmaya açmak istiyorum. Şurası kesin ki bir çok danışmanlık firması odanın hizmet bedeli belirleme kriterlerinin çok çok altında fiyatlarla iş yapıyor. (Örneğin...