Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kurşun levha alternatifi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Funda Saltık tarafından paylaşıldı.

1. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Arkadaşlar, kurşun levhaya alternatif olarak kullanabileceğimiz ağır bir malzeme var mıdır? (Radyasyon önleme amaçlı kullanılmıyor, sadece ağır olsun diye kullanılıyor)

2. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

ilave bilgi; makinelerin altına titreşimi alsın ve zemine düz otursun diye kullanılıyor.

3. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

Arkadaşlar fabrikada titreşim yapan makineler ile çalışanınız yok mu? Herkes kurşun mu kullanıyor.

Kurşun levha alternatifi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Doğal zeolitlerle atıksulardan kurşun giderimi

Bu çalışmada Manisa kentinden getirilen iyon değiştirici klinoptilolit zeolitinin, endüstriyel atıksulardan kurşun uzaklaştırma kapasitesi belirlenmeye çalışılmıştır. Deneysel çalışmada 1.0-2.0 mm boyutundaki zeolit, aktive edilerek ve aktive edilmeden kullanılmış ve kurşun giderme verimleri saptanmıştır. Zeolit örnekleri 1 M NaCl çözeltisi ile 2 mL/dk akış hızında aktive edilmiştir. İyon...
  2. Kurşun Kirliliğinin Sağlık Üzerine Etkileri

21-10-2009 [COLOR=#3333ff][FONT=Verdana]Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK [COLOR=#3333ff][FONT=Verdana]TBMM Çevre Komisyonu Başkanvekili [FONT=Verdana]Kurşun ve kurşun bileşikleri çok toksikdir. Benzinli taşıtlardan ve baca gazı arıtma tesisi olmayan kurşun...
  3. Nükleerin Alternatifi var mı?

Japonya'daki felaketle birlikte pek çok ülke "nükleer enerji"den vazgeçmenin yollarını aramaya başladı... Peki nükleer enerjiden vazgeçerken yeni enerji kaynakları yaratmak mümkün mü? Sürdürülebilir Enerji Uzmanı Haluk Sayar yanıtlıyor... "Nükleer enerjinin sonu geldi"... Japonya'daki nükleer felaketin ardından artık bu başlıkları taşıyan haberler gündemin ön...
  4. Bitümlü yalıtım membran levha ve gres yağı ptd

Merhaba arkadaşlar; Gres yağı ve bitümlü membran levha proje tanıtım dosyası hazırlıyorum. Ancak elimde örnek ptd ve yeterli bilgi olmadığından biraz zorlanıyorum. Konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler..
  5. Radyoaktif atıkların bulunduğu kurşun depoları hk.

Arkadaşlar Merhaba, Radyoaktif atıkların muhafaza edildiği kurşun depoları hakkında bilgisi olan var mıdır? Bu depoların ne şekilde olması gerekiyor, nereye konması gerekiyor gibi bir prosedür var mıdır? ya da bir yönetmelik. ben bulamadım. yardımcı olabilecek var ise çok sevinirim.