Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kurşun yelekler

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında Duygu Dilek tarafından paylaşıldı.

1. Duygu Dilek

Duygu Dilek CMNet Üyesi

arkadslar merhaba
    hastanlerdekullanılan kurşun yeleklerin imhası nasıl yapılır bunu hangi kurum yapar.danışmanlğını yaptığınız herhangi bir hasteneden bu tarz atık oluşumu söz konusu olduğunuda ne tür yol izledinizbu konu hakkında bilgisi olan varmıdır acaba

niye kimse cevap yazmazki :(

2. ÖzcanÇoluk

ÖzcanÇoluk CMNet Üyesi

hastanede kurşun yelek nerde kullanılıyormuş hiç duymamıştım..

3. Duygu Dilek

Duygu Dilek CMNet Üyesi

levenntyildirim bunu beğendi.
  4. ÖzcanÇoluk

ÖzcanÇoluk CMNet Üyesi

@Duygu Dilek allah allah radyasyona maruz kalmamak için sanırım.. tşk ederim bilgi için :)

5. Duygu Dilek

Duygu Dilek CMNet Üyesi

ne demek @ÖzcanÇoluk formdaki arkdaslar bide benim sorum için bilgilendirirse ne mutlu olucam

6. ÖzcanÇoluk

ÖzcanÇoluk CMNet Üyesi

@Duygu Dilek bi arkadaş var kamu hastaneleri birliğinin çevre mühendisi.. 1 dk

@Duygu Dilek (taek) türkiye atom enerjsi kurumunun yetkilendirdiği firmalar varmış.. taek ile irtibata geçip bölgenizdeki yetkili firmaya ulaşabilrsiniz...

7. Duygu Dilek

Duygu Dilek CMNet Üyesi

bu konu sorun oluştuğunda direk aklıma gelen kurum TAEK oldu işte problem burda @ÖzcanÇoluk taek ile görüştüm içerisinde kurşun oldğuu için biz imhasını yapmıyoruz dediler :(

8. ÖzcanÇoluk

ÖzcanÇoluk CMNet Üyesi

9. Duygu Dilek

Duygu Dilek CMNet Üyesi

10. ÖzcanÇoluk

ÖzcanÇoluk CMNet Üyesi

11. E.İ.İNCİ

E.İ.İNCİ CMNet Üyesi

@Duygu Dilek çalıştığınız kurum kamu mu özel mi, eğer kamu ise malzemenin TAŞINIR MAL YÖNETMELİĞİNE uygun olarak hurdaya ayrılması gerekir (tüketim malzeme taşınır grubunda yer alır diye düşünüyorum kurşun yelekler). Sonrasında ise kamu ise MAKİNE KİMYA ENDÜSTRİSİNE vermek gerekiyor, yazı yazıp çağırıyorsunuz gelip alıyorlar. Eğer altı ay içinde gelip almazlarsa sizde satışını gerçekleştirebilirsiniz. MKE de alıp satıyor zaten. Biz kurşun materyallerimiz için bu yolu izledik. MKE açısından yönetmeliği hatırlayamadım hatırlayınca ismini yazacağım. İlk olarak MKE ile görüşmeniz daha ideal olacaktır.

levenntyildirim bunu beğendi.
  12. Duygu Dilek

Duygu Dilek CMNet Üyesi

@Elif İlkem İnci kamu değil özel bir hastahane anlattığınız durum özel hastaneler için de geçerli değil mi

13. E.İ.İNCİ

E.İ.İNCİ CMNet Üyesi

Duygu Dilek bunu beğendi.
  14. Duygu Dilek

Duygu Dilek CMNet Üyesi

15. E.İ.İNCİ

E.İ.İNCİ CMNet Üyesi

Rica ederim @Duygu Dilek, umarım sonuca ulaştırır sizi.. sonucu burdanda paylaşırsanız sevinirim ;)

16. Nilgün Yalçın

Nilgün Yalçın CMNet Üyesi

Merhaba,
    Hastahanelerde çıkan kurşun yelekler ile ilgili Bakanlık ile görüşmüştük. Tehlikesiz olarak kurşun atık kodu ile tehlikesiz atık tesislerine gönderebileceğimizi belirttiler. @Duygu Dilek,

17. Duygu Dilek

Duygu Dilek CMNet Üyesi

@Elif İlkem İnci herhangi bir sonuca ulaşılmadı elif hanım MKE bilgilendirme mesajı atım gelen cevap mkee.png TAEk le görüşmelerim de sonuç bulmadı ikilemde kaldım gitti ne olucak bnde bilmiyorum :) sanırım sessize hastanenin bir köşesinde kalacak

18. Uğur Can

Uğur Can CMNet Üyesi

@Duygu Dilek geçenlerde bir hastaneden öyle bir atığım çıkmıştı. Kurşun geri dönüşüm firmaları ile irtibata geçin onlar bedelsiz alıyor. Tabi radyasyon ölçümü sınır değer altında çıkarsa