Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kuşlardan sonra şimdi de onbinlerce balık öldü

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  Eki Görüntüle 11669

  Gökyüzünden binlerce ölü kuşun düşmesi nedeniyle dikkatleri üzerine çeken ABD'nin Arkansas eyaleti, bu sefer de esrarengiz balık ölümlerine sahne oldu.
  Ünlü yönetmen Alfred Hitchcock'un filmlerini anımsatan kuş ölümlerinin sırrı henüz çözülememişken meydana gelen şüpheli balık ölümleri korku yarattı.

  İtalyan Corriere della Sera gazetesinde çıkan habere göre, yılbaşı gecesi gökten ölü kuş yağan Beebe'ye 200 kilometre mesafedeki Ozark kasabası yakınlarında, Arkansas nehrinde onbinlerce ölü tambur balığı bulundu.

  Nehrin yüzeyinin 32 kilometrelik bir bölümünü kaplayan balıkların ölüm nedenini araştıran bilimadamları, sadece tek bir balık türünün etkilendiği olayın basit bir çevre probleminden kaynaklanıyor olamayacağını söyledi.

  Aynı eyaletteki Beebe kasabasında yılbaşı gecesi gökyüzünden yaklaşık 5 bin ölü kuş düşmüştü. Olayın ardından toplanan 100'e yakın örnek, incelenmek üzere Wisconsin'deki Ulusal Vahşi Doğa Sağlık Merkezi'ne gönderilmişti.
   
 2. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

Kuşlardan sonra şimdi de onbinlerce balık öldü konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Balık Çiflikleri

  Merhabalar, Balık Çiftliklerinin Çevreye verdiği zararları ve Denizi kirletici etkenlerini araştırıyorum. Elinde Herhangi Bir bilgi ya da çalışma varsa cevap yazabilir misiniz? Teşekkürler..
 2. Şimdi eko-okul zamanı

  Türkiye Çevre Eğitim Vakfı'nın geliştirdiği Eko-Okullar projesi ile çocuklara gerçek "yaşam bilgisi" kazandırılıyor... Eko-Okullar Programı ilköğretim okullarında çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir program. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel...
 3. Şimdi "geri dönüşüm" zamanı

  [SIZE=16px]Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevrenin daha az kirlenmesi ve geri dönüşümün artırılması amacıyla evlerdeki çöpler için ''ikili toplama sistemini'' hayata geçirecek. [FONT=Verdana]Sistemin başlamasıyla evlere sarı ve mavi torbalar dağıtılacak. ''Sarı'' torbaya konulan organik atıklar çöp depolama sahalarına götürülürken, ''mavi'' torbaya konulacak karton, cam, plastik gibi atıklar...
 4. Balık Çiftliklerine Kısıtlama

  Doğal göller ile içme ve kullanma suyu temin edilen kaynaklarda balık yetiştiriciliği tesisleri kurulamayacak. OLYMPUS DIGITAL CAMERA ANKARA- Orman ve Su İşleri Bakanlığı, su kalitesinin korunması amacıyla, doğal göller ile içme ve kullanma suyu temin edilen kaynaklarda balık yetiştiriciliği tesisleri kurulmasına son verecek bir düzenleme hazırladı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın,...
 5. Balık işleme tesisi

  İyi Günler , Balık işleme tesisi kurulacak ve oluşacak atıksuya kan ,balık parçacıkları karışacak ,tesis yeni kurulacağı için su analiz değerleri yok.Endüstriyel arıtma için önerebileceğiniz bir akım şeması var mı? Acaba ?