Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kuşları korumak için sokaklara sakız kutusu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Mustafa K. tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

Yerlere atılan sakızların, kuşların gagalarına yapışıp ölümlerine neden olduğunu belirten Arel Üniversitesi öğrencileri sokaklara kutu konulmasını istiyor

İstanbul Arel Üniversitesi öğrencileri, sosyal sorumluluk kapsamında kuşlar için çalışma yapmaya başladı.
    Aylık sakız tüketiminin 740 ton civarında olduğu Türkiye’de Target Group Index araştırmasına göre sakız çiğneyen 43 milyon kişi var. Artık yollarda görmeye alıştığımız sakızlar, sadece çevre kirliliğine değil, kuş ölümlerine de neden oluyor. Sakızları yemeye kalkan kuşlar gagalarını bir daha açmalarına imkan vermeyen sakız yüzünden açlık ve susuzluktan ölüyorlar.
    Yere atılan sakızların kuş ölümlerine neden olduğuna dikkat çeken İstanbul Arel Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinin “Bireysel Sorumluluktan Toplumsal Sorumluluğa” adı altında “Hatırlıyor Musun Eski Sakızın Nerede?” sloganıyla bir sosyal sorumluluk projesi başlattı.

Kaynak: Milliyet

Şimdi Birde bu konuyla ilgili yapılan geyikleri inceleyelim :)

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=yere düşen sakızı ekmek zannedip yiyen kuş

http://www.uludagsozluk.com/k/güvercinlerin-yerdeki-sakızları-ekmek-sanması/

iclal bunu beğendi.
Kuşları korumak için sokaklara sakız kutusu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık ambalaj kutusu

Ofislere ayrı ayrı cam,kağıt,plastik.. v.s. kutuları koymak istiyorum.Atık ambalaj kutularını temin edebileceğimiz yerler neresidir?Belediye veya çevko sanayilere bu konuda hizmet veriyormu?
  2. Güneş enerjili çöp kutusu

Kuzey İrlanda'da, sokak kenarlarında dolup taşan çöp kutularına güneş enerjisiyle çözüm bulundu. BBC Türkçe Güncelleme: 08:50 TSİ 01 Eylül. 2010 Çarşamba _widec.html] Sokak kenarlarında, yiyecek artıkları, eski gazeteler ve meyve suyu kutularıyla dolup taşan ve türlü haşereye ev sahipliği yapan çöp kutuları dünyanın neredeyse her köşesinde görülen bir manzara. Ancak şimdi Kuzey...
  3. Sakız üretim tesisi

Arkadaşlar, sakız üretiminin nasıl olduğuna dair geniş kapsamlı bir rapor hazırlamam gerekiyor. En çok da sakız üretimiyle alakalı çevre yönetim planı için üretim aşamaları gerekli. yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.
  4. Sohbet kutusu hakkında

Merhaba, Alt kısımda kullandığımız sohbet kutusu, 100 mesajı olmayan üyelerimize kapatılmıştır. Yani bir üyenin bu özellikten yararlanması için en az 100 tane mesaj yazmış olması gerekir. Bu kısıtlamayı getirmemizin sebebi daha önce de belirttiğimiz gibi, paylaşımcı üyelerimize öncelik vermemizdir. Bilginize sunulur. Saygılarımızla,