• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kütle denge sistemi

özlemözeldinçeler

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
uludağ çed çevre
Merhaba arkadaşlar,
Metal geri dönüşümü yapan firmam için Çevre İzni alacağım (GFB alındı). kütle denge sistem raporu isteniyor benden. Elinde örnek rapor olan var mı?

Merhaba kütle denge sistemine bizde bir fatura giricem ama sistemde ismi çıkmıyor görüşüyorum onlarında çevre mühendisi olmadığı için anlamıyorlar sistemde isimlerini tanımlanması için napmaları gerekiyor acaba.

çok teşekkür ederim ismi kayıt oluşturmamışlar araştırarak yardımcı oldum tesise @Olgaç Sürmelihindi

cevre.gov.tr sistemden kütle denge açtırdık yeni bir tesisi için ama sistemöe girince atık kabul giriş çıkış butonları vb yok bunlarıda mı açtırıyoruz nasıl yapılıyor acaba @Olgaç Sürmelihindi

bu tesis sadece tehlikesiz ve lisansıda var ama daha önce hiç sistem kullanmamıslar gecen gün yardım istediğim tesis açtırmıslar sistemden kaydolup ama bu seferde kütle denge sisteminde sadece atık beyan butonu var atık kabul işlemi ürün çıkış vs yok @Olgaç Sürmelihindi

@İNCİ
Bu tur durumlarda il cevre ile iletisime gecin ve o sekmeleri açarlar. Benimde basima gelmişti ve il cevre ile görüştüm hallettiler.

teşekkür ederim @Olgaç Sürmelihindi

Merhaba arkadaşlar ilk kez 6 ayın faturalarını sisteme giriyoruz daha öncesinde işlem yapılmamış zaten yapılacak bişey yok faaliyette değilmiş ama bu hatayı veriyor onaylamıyor ne yapmamız gerekiyor.

Ekli dosyalar

• motat 2.jpg
    motat 2.jpg
    66.8 KB · Görüntüleme: 57
  • motat.jpg
    motat.jpg
    50.5 KB · Görüntüleme: 52
Merhaba @İNCİ onaylamak istediğin aydan öncekileri önce onaylaman gerekir. Faaliyete başlanılan aydan itibaren başla onaylamaya olacaktır o şekilde.

Yanılmıyorsam GFB döneminden itibaren aylaro onaylaman gerek girilecek değer olmasa bile boş beyan yapmalısın önceki ayları. @İNCİ

Onaylamak istedim ocaktan başlayıp aynı hatayı verdi zaman geçtiği için galiba bunun için ne yapmam gerekiyo açtırmam mı gerekiyor o ayları @nrhyt

Önceki aylardan birini onaylamamışsınız, sonraki ayı onaylamaya çalışıyosunuz. oyüzden hata veriyor

@İNCİ onaylanan aylarda yanlışlık var mı ki açtıracaksın? yanlışlık yok ise onaylanan ayları açtırmaya gerek yok normalde olması gerekir onayın

zaten daha önce hiç bildrim yapılmamış yani çalışmıyormuş tesis ilk kez 6 ayınkileri girdik onaylıycaz ama o hatayı veriyor bende diğerlerini onaylamaya çalıştım onlardada aynı hatayı veriyor @nrhyt @bhb