Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kütle-Denge tablosu yardım

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Çağatay Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Çağatay Özcan

  Çağatay Özcan CMNet Üyesi

  arkadaşlar ben çalıştığım firmaya ,geri kazanım geçici faaliyet belgesi aldım.ancak 6.ayın sonuna kadar yollamam gereken kütle-denge tablosunu nasıl yollayacağım konusunda bilgisi olan varsa ve benimle paylaşırsa çok memnun olurum...
   
  Gökhan Bayrı bunu beğendi.
 2. Riday

  Riday CMNet Üyesi

  örnek tablo var mı elinde
   
 3. Çağatay Özcan

  Çağatay Özcan CMNet Üyesi

  evet var bakanlığın sayfasındaki format var..
   
 4. Riday

  Riday CMNet Üyesi

  Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik uyarınca (ÇKAGİLHY) Bakanlığımız merkez veya taşra teşkilatı tarafından Çevre Lisansı konularında Geçici Faaliyet belgesi düzenlenen işletmelerin (Ambalaj atığı toplama, ayırma ve geri kazanım tesisleri ve birlikte yakma tesisleri hariç) ; - Aşağıdaki linkte yer alan "Kütle-Denge Tablosu" formatını kullanarak, işletmelerinin faaliyeti ile ilgili bilgilerini aylık olarak hazırlamaları ve - ÇKAGİLHY 8. Maddesi uyarınca en geç 6. ayın sonunda gerçekleştirilecek e-başvuru sürecinin tamamlanması aşamasında, Yönetmeliğin Ek-3C’sinde belirtilen diğer bilgi ve belgeler ile birlikte yazılım üzerinden yetkili mercie sunmaları gerekmektedir. gfb aldıktan sonra her ay tablo hazırlanıp, 6. ayın sonun da izin lisans basvuru işlemını tamamlarken diğer evraklarla bırlıkte sisteme yuklenecek.
   
 5. Onur Altun

  Onur Altun CMNet Üyesi

  kütle denge tablosu/kütle balans tablosu firma bünyesine gelen atıkların miktarları ve işlem varsa eğer işlem sonrası çıkan atık su, katı atık v.b girdilerin ve çıktıların tablo şeklinde bakanlığa ve il çevre sunulmasıdır...burada dikkat edeceğin firmaya ay bazında ne kadar girdiler olmuş ve ne kadarı işleme alınmış ondan sonra bunları tabloda yazacan
   
 6. Gökhan Bayrı

  Gökhan Bayrı CMNet Üyesi

  Kütle Balans tablosu nasıl dolduruluyor, bilgisi olan paylaşabilir mi?
   
 7. muratcglyn

  muratcglyn CMNet Üyesi

  geçici faaliyeti aldıktan sonra illa 6 ay beklemek mi gerekiyor bu tablo yüklenmesi için hemen lisans alma şansımız yok mu???
   
 8. Gökhan Bayrı

  Gökhan Bayrı CMNet Üyesi

  TAT ve GDT ler hariç, ancak Elektronik atık alan firmalar için Elektronik Atık kütle-balans tablolarını doldurup her ay bakanlığın ilgili birimine; UATF, Fatura ve İrsaliyelerini taratıp e-mail olarak göndermeleri gerekiyor olduğunu öğrendim. Böyle firmalarda çalışan arkadaşlarla Ayrıntılı bilgi için iletişime geçmek istiyorum. Teşekkürler
   
 9. izmeyil

  izmeyil CMNet Üyesi

  İyi günler Atık yağ geri kazanım tesisimiz var kütle denge tablosunu nasıl dolduruyoruz gfb den önce mi yoksa gfb den sonra mı dolduruyoruz ..
   
 10. deucevre

  deucevre CMNet Üyesi

  sistem üzerinden hiç kütle denge tablosu dolduran var mı, oraya bakınca kafam bayağı karıştı. UATF, prosesler, stok, ürün satış, kütle denge, ürünler diye bölüm bölüm yerler var, ben önceden klasik olarak kütle-denge tablosunu doldurup gönderiyordum, şimdi sistemden mi devam etmem gerekli???
   
 11. Temel Atik

  Temel Atik CMNet Üyesi

  Bende daha yeni şifre talebinde bulundum sistemi görmedim bilen arkadaşlar varsa ve anlatırsa iyi olur...
   
 12. Dilan Seycan

  Dilan Seycan CMNet Üyesi

  kütle denge tablosunu doldurmaya devam ediyor musunuz lisans aldıktan sonra
   
 13. Temel Atik

  Temel Atik CMNet Üyesi

  Eki okursanız faydası olur ;)
   

  Ekli Dosyalar:

 14. Dilan Seycan

  Dilan Seycan CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ederim yazıya göre yeni uygulama ekleme başvurusunun online.cevre.gov.tr den yapılması yeterli olacaktır yazıyor ama öyle bir seçenek göremiyorum.
   
 15. Temel Atik

  Temel Atik CMNet Üyesi

  Sisteme girip yapmanız gerekiyor. Şuan sisteme giremiyorum ben ama sistemden yapılması gerekiyor. Siz sistemde ki formu çıktı alıp istediğiniz uygulamayı işaretliyor ve il müdürlüğüne gönderiyorsunuz onlarda uygulamayı aktifleştirip size mail atıyor...
   
 16. Serdar Çetinkaya

  Serdar Çetinkaya CMNet Üyesi

  Çagatay Merhaba
  Nereye gfb aldın? Telefonla ulaşsana bana..
  Görüşürüz
   
 17. Duygucan Erdoğan

  Duygucan Erdoğan CMNet Üyesi

  Merhabalar
  Yeni açılan kütle-denge sistemini kullabilen var mı ? ben atıklarımı giremiyorum bir türlü :S
   
 18. cevreci_gokhan

  cevreci_gokhan CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba, bir sorumda benim olacaktı.
  Döküm fabrikasında oluşan atık maça kum ve kalıplarını tekrar kullanmak için bakanlıktan görüş aldık. Bakanlık görüşünde atık maça ve kum ve kalıplarını tekrar kullanabileceğimizi ve 3 er aylık periyotlarla kütle denge tablolarını bakanlığı bildirmemiz gerektiği yazıyor.
  Kütle denge sistemi için oluşturulan kılavuzu incelediğimde yalnızca lisanslı firmaların kullanabileceği yazıyor.
  Bakanlığın bizden istediği farklı bir şey mi?
  Teşekkürler.
   
 19. Dilan Seycan

  Dilan Seycan CMNet Üyesi

  kütle denge tablosunu açtım ama kullanıcı bilgileriniz sistemde bulunamadı diyor neden olabilir böyle bir sorunla karşılaşan var mı?
   
 20. Duygucan Erdoğan

  Duygucan Erdoğan CMNet Üyesi

  Sürekli geri tuşuna basın bir süre sonra açılıyor bende öyle oluyor en azından :)
   
  dilek kaya bunu beğendi.
Kütle-Denge tablosu yardım konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Kütle-denge tablosu

  Geçici faaliyet belgesi alan ,tehlikesiz ve tehlikeli atık geri dönüşümü yapan firmalar her ay kütle-denge tablosu yapmak zorundadır.Bu kapsamda tehlikeli atıklar için olan kütle-denge tablosunu bulabildim ancak tehlikesiz atıklar için ayrı bir tablo var mı? varsa nerden bulabilir e-izin sayfasında bulamadım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum:)
 2. Kütle Denge Tablosu

  Arkadaşlar elinde Kütle Denge Tablo formatı olan var mı?
 3. Yeni formatta kütle denge tablosu

  Bakanlığımızı yayınlamış olduğu kütle denge tablosu hakkında hayrına bilgi verebilecek olan var mı :) Herkese İyi mesailer...)
 4. Kütle denge tablosu hk.

  Arkadaşlar Merhabalar, Plastik geri dönüşüm firmasıyız kütle denge bildirimleri hakkında siteden 2015 ertelendiği yönünde bazı yazılar okudum son durum nedir ? elden doldurulması gerekli midir ? elden doldurma konusunda bulunan formatta elinde örnek doldurmuş tablo olan paylaşabilir mi lütfen Herkese sıkıntısız bir hafta diliyorum
 5. Kütle denge tablosu

  Arkadaşlar Merhaba, Danışmanlığımı yaptığım bir elektronik atık firması için Kütle Denge Tablosu hazırlamam gerekiyor. Ancak tabloda geri kazanım yüzdesi ve çıkan atıklar soruluyor. Firmada ise gelen atıklar türlerine göre ayrılıyor sadece, sonra bir kısmı paketlenip ihraç ediliyor kalan kısmı geri dönüşüm firmalarına veriliyor. Benim kafama takılan şey ise burada bir kazanım yok, ikincil bir...