Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kütle denge tablosu

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında pınarbatı tarafından paylaşıldı.

1. pınarbatı

pınarbatı CMNet Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,
    Danışmanlığımı yaptığım bir elektronik atık firması için Kütle Denge Tablosu hazırlamam gerekiyor. Ancak tabloda geri kazanım yüzdesi ve çıkan atıklar soruluyor. Firmada ise gelen atıklar türlerine göre ayrılıyor sadece, sonra bir kısmı paketlenip ihraç ediliyor kalan kısmı geri dönüşüm firmalarına veriliyor. Benim kafama takılan şey ise burada bir kazanım yok, ikincil bir ürün oluşmuyor. Bu şekilde nasıl kütle denge tablosu oluşturulacak peki? Yardımcı olursanız sevinirim.

2. alya

alya CMNet Üyesi

kütle denge tablosu tehlikesiz atık geri kazanım tesisleri hazırlıyor

3. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

ayrıca sizin yaptıgınız toplama ayırma tesisi gibi birşey.
    ayrıca tehlikesiz atık tesisleri değil tehlikeli atık firmaları hazırlıyor. Tehlikesiz atık geri kazanım firmaları için mevcut yönetmelik öteleme hakkı veriyor.

4. pınarbatı

pınarbatı CMNet Üyesi

Hangi yönetmelikte geçiyor peki bu konu. Teşekkür ederim yardımınız için.

5. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

Kütle denge tablosu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kütle-denge tablosu

Geçici faaliyet belgesi alan ,tehlikesiz ve tehlikeli atık geri dönüşümü yapan firmalar her ay kütle-denge tablosu yapmak zorundadır.Bu kapsamda tehlikeli atıklar için olan kütle-denge tablosunu bulabildim ancak tehlikesiz atıklar için ayrı bir tablo var mı? varsa nerden bulabilir e-izin sayfasında bulamadım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum:)
  2. Kütle-Denge tablosu yardım

arkadaşlar ben çalıştığım firmaya ,geri kazanım geçici faaliyet belgesi aldım.ancak 6.ayın sonuna kadar yollamam gereken kütle-denge tablosunu nasıl yollayacağım konusunda bilgisi olan varsa ve benimle paylaşırsa çok memnun olurum...
  3. Kütle Denge Tablosu

Arkadaşlar elinde Kütle Denge Tablo formatı olan var mı?
  4. Yeni formatta kütle denge tablosu

Bakanlığımızı yayınlamış olduğu kütle denge tablosu hakkında hayrına bilgi verebilecek olan var mı :) Herkese İyi mesailer...)
  5. Kütle denge tablosu hk.

Arkadaşlar Merhabalar, Plastik geri dönüşüm firmasıyız kütle denge bildirimleri hakkında siteden 2015 ertelendiği yönünde bazı yazılar okudum son durum nedir ? elden doldurulması gerekli midir ? elden doldurma konusunda bulunan formatta elinde örnek doldurmuş tablo olan paylaşabilir mi lütfen Herkese sıkıntısız bir hafta diliyorum