Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kütle-denge tablosu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Aslı Boyacı tarafından paylaşıldı.

1. Aslı Boyacı

Aslı Boyacı CMNet Üyesi

Geçici faaliyet belgesi alan ,tehlikesiz ve tehlikeli atık geri dönüşümü yapan firmalar her ay kütle-denge tablosu yapmak zorundadır.Bu kapsamda tehlikeli atıklar için olan kütle-denge tablosunu bulabildim ancak tehlikesiz atıklar için ayrı bir tablo var mı? varsa nerden bulabilir e-izin sayfasında bulamadım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum:)

2. Özlem Kocaman

Özlem Kocaman CMNet Üyesi

Bana da lazım cok acil kütle denge tablosu var bakanlıgın sitesinde fakat verimi nasıl hesaplanıyor.

3. snnklnc

snnklnc CMNet Üyesi

Verilerin hepsını gırdıgın zman aylık toplam uzerınden verım cıkıyor...aylık toplama kadar gelmen lazım verım ıcın

Can Avşar bunu beğendi.
  4. Özlem Kocaman

Özlem Kocaman CMNet Üyesi

evet gördüm geri kazanılan ürün/geri kazanıma giren atık + kayıp formülü

5. katıger

katıger CMNet Üyesi

kutle denge tablosu ile ilgili benimde bi sorum olacak. bizim atık straforlarımız oluşuyor (straforlara şekil verilirken) bir geri dönüşüm firması bu strafor atıklarını bizden alıyo benim kütle-denge tablosunu doldurup il çevreye veya bakanlığa bildirim yapmam gerekir mi ?

6. Erhan Akkuş

Erhan Akkuş CMNet Üyesi

bende kütle balans var nasıl atılıyo buraya yardımcı olun ben size atayım..

7. Erhan Akkuş

Erhan Akkuş CMNet Üyesi

8. deucevre

deucevre CMNet Üyesi

arkadaşlar e-izin sayfasındaki kütle-denge tablosunu mu kullandınız tehlikesiz atık için, ve sormuşsunuz ama ben anlayamadım verimin nasıl hesaplandığını, şimdiden teşekkürler

9. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

kütle -denge tablosunda verimi her firma kendi hesaplamıyor mu birde verim aylık hep sabit bi değermi alınması gerekiyor

10. Arif Öztürk

Arif Öztürk CMNet Üyesi

Arkadaşlar bir sorum olacak. GFB aşamasında 6 aylık Kütle Denge Tablosunu her ay için oluşturup sisteme yükledik ve lisansı aldık. Peki Lisans sonrası da yapılıyor mu bu tablo? Yapılıyor ise ne kadar sürede bir nereye veriliyor? Herkes lisans aşamasını anlatmış sonrası sıkıntı olmasın?

11. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

yapılıyor tabi aylık yapılıyor dosya açıp saklıyosun sonra isticekler

12. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

bende bir kaç geri kazanım tesisimin lisans aşamasında doldurdum. Lisans belgesi eklerinde her ay kütle denge tablolarının doldurulacağı, 3 ayda bir bakanlığa ve il çevreye gönderileceği yazıyor. kayıtlar 5 yıl süre ile saklanacak ve yapılacak denetimlerde sunulacak diyor. tabi iş kütle denge ile bitmiyor birde Ulusal Atık Taşıma Formları; kabul edilen ve işletmeden çıkan atıklar olarak saklanması ve yetkili idare denetiminde sunulması gerekiyor...

13. dilek kaya

dilek kaya CMNet Üyesi

hurda taşımada da uatf mi aranıyor yanlışınız var kaan bey

14. KaanDogukan

tehlikeli atıkları kast ettim.. konu metal hurdalar mı ben göremedim...

15. Arif Öztürk

Arif Öztürk CMNet Üyesi

Şimdi tehlikeli madde geri kazanımında UATF' ları ile kütle - denge tablolarını sunuyor muyuz? Yoksa UATF' ları dosyada kalıyor ve biz onları denetimde mi sunuyoruz? Tehlikesiz atık geri kazanımı yapan firma da var tehlikeli atık geri kazanımı yapan firmada var. Kaan bey UATF' ları hakkındaki sizin verdiğiniz bilgiyi mevzuatta nerden edinebiliriz?

16. KaanDogukan

arif bey, bizim elimize geçen lisans belgesi eklerinde kütle denge tablosunu 3 ayda bir bakanlık ve il çevreye sunulacak diyor, ayrıca kütle-denge tablolarının aylık doldurulması gerektiğini belirtmişlerdi. uatf'lerin sunulması konusunu bende sorguluyorum. Bakanlık çevre yönetimindeki yetkililerle görüşücem. kesin bilgiyi öğrenince sizede belirtirim.

17. Seda Yılmaz

Seda Yılmaz CMNet Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,

Tıbbi Atık Sterilizasyon tesisi için kütle-denge tablosu hazırlamaya çalışıyorum. Ancak aklıma takılanlar var bu tabloda sadece atığın kodu, nereden alındığı, miktarı ile bertaraf yöntemi ve miktarının aylara göre belirtilmesi yeterli olur mu acaba?

Örnek Kütle-denge tabloları ve taslaklar geri kazanım tesislerine göre tasarlanmış olduğu için sizlere danışma gereği duydum.

18. Erhan Akkuş

Erhan Akkuş CMNet Üyesi

Arkadaşlar bu güncel kütle denge tablosu varsa elinizde paylaşabilirmisiniz..?

19. Derya Efe

Derya Efe CMNet Üyesi

20. Erhan Akkuş

Erhan Akkuş CMNet Üyesi

Süpersiniz derya hanım çok teşekkür ederim :)

Kütle-denge tablosu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kütle-Denge tablosu yardım

arkadaşlar ben çalıştığım firmaya ,geri kazanım geçici faaliyet belgesi aldım.ancak 6.ayın sonuna kadar yollamam gereken kütle-denge tablosunu nasıl yollayacağım konusunda bilgisi olan varsa ve benimle paylaşırsa çok memnun olurum...
  2. Kütle Denge Tablosu

Arkadaşlar elinde Kütle Denge Tablo formatı olan var mı?
  3. Yeni formatta kütle denge tablosu

Bakanlığımızı yayınlamış olduğu kütle denge tablosu hakkında hayrına bilgi verebilecek olan var mı :) Herkese İyi mesailer...)
  4. Kütle denge tablosu hk.

Arkadaşlar Merhabalar, Plastik geri dönüşüm firmasıyız kütle denge bildirimleri hakkında siteden 2015 ertelendiği yönünde bazı yazılar okudum son durum nedir ? elden doldurulması gerekli midir ? elden doldurma konusunda bulunan formatta elinde örnek doldurmuş tablo olan paylaşabilir mi lütfen Herkese sıkıntısız bir hafta diliyorum
  5. Kütle denge tablosu

Arkadaşlar Merhaba, Danışmanlığımı yaptığım bir elektronik atık firması için Kütle Denge Tablosu hazırlamam gerekiyor. Ancak tabloda geri kazanım yüzdesi ve çıkan atıklar soruluyor. Firmada ise gelen atıklar türlerine göre ayrılıyor sadece, sonra bir kısmı paketlenip ihraç ediliyor kalan kısmı geri dönüşüm firmalarına veriliyor. Benim kafama takılan şey ise burada bir kazanım yok, ikincil bir...