Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kütle-denge tablosu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Aslı Boyacı tarafından paylaşıldı.

1. Adalet savascisi

Adalet savascisi CMNet Üyesi

Atık kabul işlemleri diye gözükmesi gerekiyor sisteme girdiğinde.

2. Cansu Ergül

Cansu Ergül CMNet Üyesi

sistemin açtırılması için il müdürlüğüne başvurmanız lazım görünmüyor ise.

Serkan Çiçekay bunu beğendi.
  3. Adalet savascisi

Aynen.

4. Cansu Ergül

Cansu Ergül CMNet Üyesi

5. direnjk

direnjk CMNet Üyesi

@Olgaç Sürmelihindi
    ek uygulama başvuru formunda atık kabul işlemleri uygulaması gözükmüyor. tam ismi nedir acaba?

6. Adalet savascisi

Kütle denge sistemi olarak geçiyor.

7. direnjk

direnjk CMNet Üyesi

olgaç bey uygulama bende gözüküyor ama tehlikeli atık bildirimi için değil mi bu uygulama? ayrıca beyan giriş kapalıdır diyor

Atık Beyan İşlemleri (TABS)
    [IMG]http://motatkds.cevre.gov.tr/MotatKDS/img/question_18x18.png;jsessionid=9EC6DDDF71A6C932467B99BA50E1BA39[/IMG]Beyan İşlemleri
    Beyan Girişi Kapalıdır
    Tüm Beyanlar
    [IMG]http://motatkds.cevre.gov.tr/MotatKDS/img/question_18x18.png;jsessionid=9EC6DDDF71A6C932467B99BA50E1BA39[/IMG]Beyan Listesi

8. Adalet savascisi

Evet tehlikeli atık olarak gözüküyor.Sizin tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi vardı değil mi?

9. direnjk

direnjk CMNet Üyesi

evet ambalaj atıkları toplama ayırma lisansımız ve bununla birlikte tehlikesiz atık toplama ve ayırma lisansımız var

10. Adalet savascisi

tamamadır.Ben size excel formatı gönderdim tehlikesiz atıklar için her ay düzenli olarak doldurursunuz.

Siz uygulamayı açtırın.

11. direnjk

direnjk CMNet Üyesi

tehlikesiz atık giriş çıkışlarını ben excell yapıp saklıyordum. herhangi bir beyan yapmadım. beyan uygulaması 2016 da açılacak ve ona göre beyan yapacaksınız diye il çevredeki çalışanlar ile görüşmüştük. tehlikeli atık sistemi üzerinden tehlikesiz atık mı beyan edeceğiz?
    Olgaç bey cahillime verin. dediğiniz uygulama bende açık. ama tehlikesiz atık ile olan bi kısmı yok. Uygulamada tehlikeli atık beyanı gözüküyor. ben ek uygulama başvuru formuyla basvursam bile zaten açık uygulama. bu uygulamanın içinde birşey mi açılacak? anlamadım

12. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

arkadaşlar merhaba

gdt ve tat firmasıyız. kütle denge tablosunu oluşturup nereye yüklüyoruz. ben anlamadım hiç:( online çevre de kirlenmiş sahalar, motat ve kütle denge ve ambalaj bilgi sistemim açık. içerisinde girince nasıl bir yol izlemem gerek?

Büşra Seçkin bunu beğendi.
  13. Büşra Seçkin

Büşra Seçkin CMNet Üyesi

kütle denge tablosu biryere yüklenmiyor. tehlikesiz atıkların girişlerini yaptıktan sonra sistem bu tabloyu kendisi zaten oluşturuyor.

Evrem Yeşil bunu beğendi.
  14. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

sanayiden aldığımız belgeler var hurda kağıt falan yazıyor bunları mı işlemem gerek

15. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

geçmiş dönem kayıtları girerken 2014-2015 yılı, atığı alınan firmanın online.cevre kaydı yok ise bu kaydı nasıl yapıyorsunuz? bu konuda sorun yaşayan arkadaş var mı?

16. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

"* Atığın geldiği tesis listede bulunamıyorsa ya da başka bir kaynaktan geldiyse boş bırakınız ve açıklama alanında atığın geldiği kaynağı belirtiniz." yazdığı için "Açıklama" kısmını giriyorum ben.

KaanDogukan ve Adalet savascisi bunu beğendi.
  17. KaanDogukan

KaanDogukan Genel Yönetici

bu dediğiniz tehlikesiz atıkta geçerli. tehlikeli,elektronik atıkta peki?

18. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

Oops, onu bilmiyorum :oops:

Adalet savascisi bunu beğendi.
  19. ezgi kuzucular

ezgi kuzucular CMNet Üyesi

kütle denge sistemine ambalaj atıklarınıdamı giricez?? online çevrede böyle bir duyurumu yayınlanmış?

20. L.Nergiz

L.Nergiz CMNet Üyesi

Elektronik atığı 160214 veya 200136 kodu ile almışsanız tehlikesiz atık kısmında @Fatma Gül Es'in dediği gibi açıklama kısmına nereden aldığınızı yazarak yapabilirsiniz