• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kütle-denge tablosu

Gülseren Boyacı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
Geçici faaliyet belgesi alan ,tehlikesiz ve tehlikeli atık geri dönüşümü yapan firmalar her ay kütle-denge tablosu yapmak zorundadır.Bu kapsamda tehlikeli atıklar için olan kütle-denge tablosunu bulabildim ancak tehlikesiz atıklar için ayrı bir tablo var mı? varsa nerden bulabilir e-izin sayfasında bulamadım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum:)

@L.Nergiz

sistem açılınca tekrar deneyeceğim. ancak, daha önce ve bugün sabah yaptığımız kayıt işlemlerinde firmayı bulamadığı için kaydı onaylamadı. açıklama kısmı da elektronik atık(M ve ya A olan) girişlerinde yok. tehlikesizlerde var tabiki. onda sıkıntı yok zaten.

Arkadaşlar Merhabalar. Danışmanlığını yaptığım bir geri dönüşüm tesisi için ürün işleme miktarlarını gireceğim ve bunun sonucunda da kütle denge tablosunu onaylayacağım. Ancak sistem kitlenmiş durumda. Bu kütle denge bildirimleri için bir son tarih var mıdır.?

@Olgaç Sürmelihindi
Kardeşim bu ayın 22 sinde bir denetim geçirdim ve o denetimde bu ay son gibi birsey söyledi denetime gelen elemanlar. O yüzden dedim acaba bilmediğimiz birşey olabilir mi diye.

arkadaşlar bir sorum olacak. TAT firmasıyız herhangi bir geri dönüşüm yapmıyoruz, sadece TAT üzerine lisansımız var.. lisans bilgilerimizde geri kazanım yöntemi kısmında R12 yazıyor ve KDS üzerinde proses işlemleri kısmında da R12 ekleyebiliyorum. TAT firmasında çalışan arkadaşlar giriş-proses-çıkış şeklinde mi dolduruyorsunuz yoksa sadece giriş-çıkış girip proses kısmını (yani yeni proses ekle R12) boş mu geçiyorsunuz..

Arkadaşlar merhaba. Kütle denge sistemiyle ilgili benim de bir sorum olucak, yardımcı olursanız sevinirim. Tehlikesiz atık toplama ayırma, Ambalaj atığı toplama ayırma ve ambalaj atığı geri kazanım tesisiyiz. Naylon işliyoruz bunun sonucunda plastik granül üretimi yapıyoruz. Ancak tesise gelen naylon atıkları Atık Ambalaj Sistemine giriş yapıyorum. Bu durumda kütle denge sisteminde onların girişini göstermeden nasıl ürün satışı girişi yapıcam. Stoğu görünmeyen ürünün satışını nasıl yapıcam yani? Ambalaj sistemine girdiğim alışları kütle denge sistemine de mi giricem? :confused:

@Hilmi.K
Merhaba birşey soracağım proses işlemleri deyince sanki makineden kaynaklanan atik olarak algılanıyor. Sonuçta ne kadar stok fire olduğu raporlarda gözüküyor

@Dilay Ceylan
Ürün proses işlemleri var. Siz urun tanımlama yaparsınız ona göre giriş çıkış yaparsiniz

@Dilay Ceylan
Size örnek vereyim.Benim çalıştığım firma granül imalatı yapıyor ve onları iki kategoriye ayırdım.27-1 PP granül,27-2 PE Granül diye.Sizde bulunduğunuz şehrin plaka kodu ile böyle yapabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba.tat firmasıyım aylık kütle denge raporunda önceki aya devreden tonaj stoktaki tonajımı vermesi gerekiyor.bilgisi olan paylaşabilirmi.

merhaba arkadaşlar tehlikesiz atık gider pusulalarını kds ye yüklerken vergi numarası vs. yoksa aşağıya atığın geldiği kaynağı belirtin yazıyor. O kısma ne yazmalıyız ?

arkadaşlar kütle denge sistemine ambalaj atıklarını da giriyormuyuz ya da sadece tehlikesiz atıklarımı giriyoruz bilen arkadaşlar yardım lütfen :(